Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Як збільшити ванну кімнату

PDF Печать E-mail
16.11.2012 09:22

Як збільшити ванну кімнатуВанна кімната - це місце чистоти, гігієни і відпочинку, з якого, можливо, починається наш ранок. Правильно організований простір, включаючи всі деталі цього маленького приміщення, може надати гарний настрій на початку дня, тому планування санвузла - така ж важлива справа, як і дизайн всього нашого житла.

Вас не радує маленький санвузол? Цю незручність можна змінити в кращу сторону за допомогою двох варіантів: поєднання з іншими частинами простору або перепланування роздільного санвузла.

Поєднання ванни і туалету

Поєднання ванни і туалету - раціональне рішення в тому випадку, якщо обидва приміщення зовсім мініатюрні, і у них просто не реально розставити необхідні предмети. Усунувши перегоргороджуючу стіну, відкриваються додаткові можливості вмістити більше предметів обстановки, або поміняти маленьку ванну на велику замінити крихітну пральну машину на більш об'ємну, доповнити ванну душовою кабіною або переставити зручніше унітаз.

Однак, потрібно мати на увазі, що об'єднання санвузлу принесе певні незручності: буде неможливе одночасне користування ванною і туалетом, особливо, якщо проживають кілька людей. Інший нюанс, який слід враховувати при об'єднанні санвузлу - це підкреслено витягнутий простір. При цьому санвузол стає ще більш довгим і вузьким візуально, а ванна з раковиною і унітазом можуть розташуватися тільки в ряд, що ще більше робить це місце непропорційним і незручним для використання. Тому таке рішення не принесе вигоди, скоріше, навпаки.

Поліпшення планування санвузла

Якщо ви маєте намір поліпшити планування санвузла з раціональним підходом, будьте впевнені, цікавий дизайн можна створити в будь-якому просторі, потрібно лише правильно і з комфортом його спланувати. Зрозуміло, зміна планування полягає не в кількості меблів, а в зручності їх розташування. Можна по-іншому розмістити сантехніку. Зливний бачок з трубами можна замаскувати в стіні, використовуючи спеціальну систему кріплення. Умивальник, пральна машина, душова кабіна можуть знаходитися в ніші стіни. Всі полички, куточки і шафки також можна розташувати в стіновий ніші.

Якщо вам не представляється можливим заощадити площу санвузла нішею, поставте кутову ванну і душову кабіну. Ще можна придбати коротку ванну і поставити її поперек, замість довгої ванни, розташованої по всій довжині приміщення. Можливо, для когось краще буде замінити ванну на душову кабіну. Якщо пральна машина невисока, її можна поставити під раковину. Цікавий варіант можна отримати, якщо розгорнути унітаз під іншим кутом: вивільняється деякий простір з іншого боку, і пральна машина може бути встановлена біля унітазу.

В обмеженому приміщенні кращим чином має бути продуманим місце для кожної деталі, і неважливо, яке саме перепланування: поєднання або нове облаштування. Враження від дизайну ми отримуємо, сприймаючи не тільки розміщення обстановки, але і колірне оформлення, спосіб освітлення, зонування, цікаві аксесуари.

Колірне рішення

Колір - одна зі складових комфорту. За допомогою кольору можна розсунути візуально межі приміщення і створити бажаний настрій. Маленька ванна кімната краще виглядає в світлих тонах. Світлі відтінки зроблять її більш просторішою і вільною. Світлий колір - не обов'язково означає білий. Білий не є засобом для збільшення обсягу, хіба що він робить обширнішою площину, а не простір. Ще білий може асоціюватися з лікарняним приміщенням, і він трохи примітивний.

Добре відтінять ванне приміщення бежевий, світло-зелений, рожевий, блакитний. За основу можна взяти один колір, а потім доповнити його певним відтінком. Якщо одна стіна буде світло-сірого відтінку, візуально вона буде здаватися далі розташованою. Висловити горизонталь / вертикаль можна, використовуючи відтінки плиткових бордюрів. Обсяг ванній можна додати, виклавши її стіни дрібною мозаїкою.

Спробуйте оформити ванний простір з яскравим акцентом, окремими «плямами». Такі острівці не зменшать розмір, а інтер'єр при цьому виглядає набагато цікавіше. Відокремлений маленький туалет можна викласти мозаїкою. Мозаїку можна закупити спеціально, а можна скористатися різнокольоровими плитковими осколками і викласти ними стіни до половини: таке оформлення дуже стильне. Модель унітазу виберіть найкомпактнішу.

Освітлення у ванній

У ванній необхідне яскраве освітлення. Добре у ванній розмістити кілька видів світильників: галогенні, бра, підсвічування. Світло необхідне в практичних цілях, але ще - для виділення колірного оформлення, окремих елементів (підсвітити їх кольоровим освітленням). Якщо в приміщенні не один тип світильників, це робить його об'ємніше. Важливо звернути увагу на відповідність стилів світильників і стилю оформлення санвузла.

Відмінний спосіб збільшити площу ванної - дзеркало, та ще це самостійний декоративний елемент. Можна розглядати дзеркала, як своєрідне джерело світла. Максимізувати дзеркальну площу можна, підібравши меблі для ванної з дзеркальними дверцями.

Зонування

Зонування використовується для того, щоб виділити кілька функціональних зон в одному просторі, створити одночасно складний і цікавий простір, і завдяки цьому воно буде здаватися великим. Існують різноманітні методи зонування: від установки перегородок до розмежування по підлозі, за допомогою кольору або освітлення.

Створюючи планування санвузла, потрібно врахувати, що враження від приміщення істотно відрізняється, якщо унітаз не розташований в центрі уваги при вході. Його можна трохи приховати від погляду за допомогою прозорої або непрозорою перегородки. Непоганий вигляд створюють склоблоки. Зворотна сторона перегородки може послужити для кріплення умивальника. Перегородки у ванній повинні бути заниженими, розсувними. Частково виконати роль перегородки може витончена стійка, стильна колона або колонка.

Зонування по підлозі може виглядати як відміна у типі покриття, відміну за кольором та дизайном, розмежування висотою (сходинки, подіуми). При зонуванні кольором виділяються будь-які елементи ванної на розсуд господаря - як стіни, так і розташовані біля них деталі (раковина кольору стіни, полиці). Зонування світлом - виділення локальної зони підсвічуванням, різним в різних частинах приміщення, воно буває настінним і підлоговим.

За допомогою цікавих деталей і аксесуарів, незвичайних рішень можна створити імідж ванної кімнати за своїм бажанням. Не слід ними зловживати, досить трьох аксесуарів. Варіантів безліч: декорування великими морськими ракушками, кольорова сіль для ванн у форменій ємності, комфортні килимки, відповідні стилю предмети побуту, що підкреслюють інтер'єр ванної, і не тільки це.