Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Ілюмінація для ванної кімнати

PDF Печать E-mail
26.08.2011 06:54

Освітлення ванниДуже часто роль санвузла в нашому будинку занижується. Адже він виконує безліч важливих функцій. Так чи не варто і цьому малому за розмірами приміщенню приділити належну увагу?

На думку проектувальників і дизайнерів, ванна кімната повинна бути забезпечена ілюмінацією. Взагалі-то це і не дивно, оскільки мало хто може похвалитися ванною кімнатою з вікнами. Але навіть, якщо вони і є, денного світла у будь-якому випадку буде недостатньо. Тому про освітлення у ванній кімнаті потрібно поклопотатися окремо.
Отже, основне джерело світла можна розмістити на стелі. Але, як і в інших кімнатах, зі світлом можна «пограти» - розташувати бічні світильники, підкреслити полиці з косметикою, втілити звичайну стелю в зоряне небо або ж розташувати на підлозі різноколірні вогники.

Підбираючи освітлювальні прилади для ванної кімнати, перш за все, слід пам'ятати про безпеку. Ілюмінацію потрібно підбирати таку, щоб лампи були надійно захищені від попадання на них вологи, а металеві елементи повинні мати особливе заземлення. Тому освітлювальні прилади для ванни краще підбирати такі, які і призначені для розміщення в них.

Створити інтер'єр ванни дуже просто. Наприклад, із звичайної ванни можна створити цілий бра-салон. Використовуйте велику кількість світильників, а дзеркальні елементи в декорі стіни візуально збільшать їх кількість. Дуже зручні і практичні у використанні світильники на штативах, що гнуться: їх світло можна направити в будь-якому напрямі, який буде зручним для вас.

Ще зовсім недавно кришталева люстра у ванній кімнаті могла б викликати здивування. Але тенденції міняються і, якщо ви все-таки бажаєте прикрасити свою ванну кімнату такою люстрою, то варто підбирати її дуже ретельно: всі її елементи повинні бути стійкі до підвищеної вологості і перепадів температури.

Дуже багато хто рахує відсутність віконного отвору у ванній кімнаті дійсним недоліком і упущенням планувальників. Але таку неприємність легко можна виправити, хоча б візуально. Для цього просто потрібно буде зробити в стіні невелику нішу розміром з вікно і закрити її матовим напівпрозорим склом. У нішу встановити підсвічування, для якого краще навіть використовувати лампи денного світла, по спектру найбільш близькі досонячного.

Завсідником ванної кімнати є дзеркало. Дуже ефектно виглядатиме бічне підсвічування, яке не відкидатиме тіней на віддзеркаленні. При цьому слід пам'ятати, що світло від світильників не повинно світити в очі, навіть його віддзеркалення в дзеркалі.

Таким чином, ваша ванна кімната може і повинна бути неповторно освітлена. Головне, не боятися експериментувати і втілювати свої найсміливіші творчі ідеї. У цьому вам завжди допоможе та різноманітність освітлювальних приладів, які сьогодні є у продажі. І не обов'язково підбираючи освітлювальні прилади дотримуватися основного оформлення інтер'єру. Дайте волю своїй фантазії, створіть свою найпрекраснішу ванну кімнату!