Якими повинні бути комфортні меблі для дітей?

PDF Печать E-mail
Автор: Діана ШИМАНСЬКА   
30.07.2013 07:10

Правильний підбір меблів для дитячої кімнати дозволить запобігти хворобам і уникнути дорогого лікування в майбутньому.

Розвиток комп'ютерних технологій привів до того, що сучасні діти почали більше часу проводити в замкнутих приміщеннях, тобто в своїх кімнатах біля комп'ютера, телевізора або ігрової приставки. Причому це стосується не тільки школярів, але і дітей дошкільного віку, які проводять велику частину позашкільного часу в своїй кімнаті.

Непомітно для батьків малюк стає старшим і поступово перетворюється на особистість, що має свою погляди і смаки. І, відповідно, дитина починає більше часу проводити за робочим місцем, читаючи, граючи в комп'ютерні ігри або спілкуючись в соціальних мережах. У міру дорослішання кімната дитини і дитячі меблі стають просто тісними для неї. В результаті настає момент, коли батькам потрібно щось змінювати в обстановці, і в першу чергу — це підліткові меблі, які суттєво відрізняються від меблів для маленької дитини.

Звичайно, вибір дизайнерського рішення для дитячої кімнати можна зробити спільно з чадом, знайшовши компроміс, що влаштовує обидві сторони. З меблями ситуація абсолютно інша. Дуже часто батьки йдуть на поводі у дітей і купують меблі в дитячу кімнату під вибране дизайнерське рішення, не враховуючи вплив, який вони чинять на стан дитини. Наприклад, встановлюють в дитячій двох'ярусні ліжка з матрацами, які можуть викликати порушення постави, а в деяких випадках привести до викривлення хребта і виникнення міжхребцевої грижі. Також від «неправильних» дитячих меблів може зіпсуватися зір, у випадку, якщо монітор комп'ютера або книга знаходяться дуже близько або далеко від очей дитини. Це зайвий раз доводить, що правильний підбір меблів для дитячої кімнати дозволить запобігти хворобам і уникнути дорогого лікування в майбутньому.

Проведені дослідження довели, що найкращі меблі для дітей — ті, які сконструйовані з урахуванням рекомендацій лікарів офтальмологів і ортопедів. Будь-які дитячі меблі для хлопчиків, так само як і для дівчаток, повинні мати регулювання під зростання дитини, а кожен її елемент повинен бути продуманий до дрібниць, щоб забезпечити максимальну безпеку і зручність. Варто відзначити, що далеко не кожен інтернет-магазин дитячих меблів пропонує меблі такого класу, в яких враховуються принципи ергономіки, що застосовуються на робочому місці для забезпечення комфортних умов.