Як правильно доглядати за меблями для дому?

PDF Печать E-mail
08.11.2012 19:30

Як правильно доглядати за меблями для дому?Догляд за меблями для будинку повинен бути не тільки правильним, але і регулярним. Іншими словами, недостатньо раз на рік пропилососити диван або раз на місяць протерти стінку. Частота чищення меблів багато в чому залежить від швидкості її забруднення, але загальні рекомендації все-таки є.

Наприклад, м'які меблі слід чистити не рідше двох разів на місяць за допомогою пилососа. І, звичайно, за необхідності видаляти з них плями, причому, не чекаючи, поки вони засохнуть. Для цього підійдуть як народні засоби, так і сучасні плямовивідники. Важливо правильно підібрати склад до певного типу оббивки. Для чищення деяких видів тканини достатньо лише мильної води і щітки, а з іншими типами оббивки можна працювати, озброївшись очисним засобом складного складу і м'якою, що не травмує поверхню меблів ганчірочкою. Після чищення потрібно дати поверхні просохнути природним шляхом. Це означає, що фен і пилосос для сушіння використовувати не слід. Якщо тканина має ворс, то її по завершенні чищення потрібно розчесати.

Догляд за твердими поверхнями теж має свої нюанси. По-перше, на них швидко осідає пил, і візуально це дуже помітно. Тому не лінуйтеся два рази в тиждень пройтися м'якою ганчірочкою по шафі і стелажах. По-друге, обов'язковим етапом догляду за такими поверхнями є їх полірування. Кошти для цього підбираються з урахуванням матеріалу.

Для того щоб скло та дзеркала у вашій стінці завжди блищали, використовуйте спеціальну рідину для миття скла. Для полірування дерев’яних поверхонь підійде звичайна фланелева ганчірочка, також можна використовувати і поліроль - він дає додатковий захист і містить антистатик. Лакування дуже «дружить» з бджолиним воском, який також входить до складу спецзасобів. А щоб відчистити і відполірувати металеву поверхню застосовуються спеціальні антикорозійні склади. Остерігайтеся використовувати для чищення твердих поверхонь мильний розчин, пральний порошок, їдкі хімічні речовини і жорсткі губки. Ви можете пошкодити покриття меблів.