Картини в будинку

PDF Печать E-mail
10.11.2012 20:42

Картини в будинкуГравюри, фотографії, картини та інші настінні прикраси не вважаються утилітарними речами, наприклад такими, як занавіси, покликані захищати від сонця і сторонніх поглядів вікна. Гравюри і картини призначені виключно для прикраси інтер'єру, що називається, для естетичних цілей. Використовуючи їх, ми можемо висловити власний внутрішній світ, індивідуальність, повідати про свої смаки і вподобання усім оточуючим. А найголовніше - за допомогою цих речей ми можемо зробити свій будинок, по-справжньому неповторним, привабливим, унікальним.

Звичайно, картини відомих художників коштують дуже дорого. Але в продажі зараз є чудово виконані репродукції, цілком гідні того, щоб прикрасити стіни вашої квартири. Крім цього, чудові картини за досить прийнятною ціною можна відшукати у різноманітних мистецьких магазинах-салонах, галереях і др.

Нижче докладніше про те, як правильно підбирати малюнки, гравюри та настінні прикраси для різних кімнат у вашій квартирі.

Вітальня

Вітальню прийнято вважати тієї кімнатою, куди можна розміщувати великі картини, шириною або висотою до 1 м. Велика картина підкреслює парадність даної кімнати, адже зазвичай у ній проводять застілля і зустрічають гостей. Сюжети можуть бути практично будь-якими: натюрморт, пейзаж, квіти.

Цікаво виглядатимуть картини, які відображають захоплення господарів будинку, якщо, звичайно ж, такі є. Наприклад, якщо господарі займаються альпінізмом, то можна прикрасити стіни зображеннями гір, якщо господарі завзяті садівники, то може бути на картині зображено квітучий сад. Якщо господарі досліджують історію власного роду, то дуже доречно прикрасити стіни фото з життя своїх предків у стилі ретро.

Для обставлених в строго сучасному, авангардному стилі, віталень, ідеально підійдуть абстрактні картини. Правда, відверто кажучи, в нашій країні любителів авангарду дуже мало. У нас сприймають абстрактний живопис тільки в елітних будинках, з претензією на особливу престижність.

Спальня

Краще всього для спальні підійдуть заспокійливі картини, написані в ніжних, м'яких тонах. На них можуть бути зображення квітів, портрети жінок, приємний романтичний пейзаж або прекрасна оголена натура.

Кухня

Краще для кухні підібрати натюрморт, який зображає щось їстівне: фрукти, апетитні закуски, сервированний багатий стіл, графіни з різними напоями і т.п.
Порада. Картину, що знаходиться на кухні  слід обов'язково вкласти під скло, інакше на ній утворюються жирні плями.

Кабінет

В робочому куточку або кабінеті, де розміщений письмовий стіл, прекрасно виглядає графіка: естампи, малюнки, гравюри і т. п. Добре, якщо пейзажі будуть сюжетами картин, наприклад гірські або морські. Такі сюжети налаштовують на філософський лад і, найголовніше, допомагають людині концентруватися. Крім цього, в робочому куточку або кабінеті прийнято вішати фотографії улюблених людей, членів сім'ї, поміщені в красиві рамки. Такі фотографії допоможуть пом'якшити строгість вашого робочого місця.

Дитяча

Головне, щоб висячі у дитячій кімнаті, настінні зображення були кольоровими, яскравими за своїм змістом і колірною гаммою, оптимістичними. Не потрібно лінуватися, вставте найвдаліші малюнки вашого малюка в паспарту і оформіть його кімнату ними. Нехай ваше дитя зазнає почуття гордості за власні роботи, це зможе прищепити до нього почуття власної гідності!

Передпокій

Не захламлюйте передпокій непотрібними речами: велосипедами, шафами, купою взуття та ін. Краще все зайве приберіть і зробіть передпокій такий, щоб приємно було увійти в будинок. Повісьте на стіни передпокою гравюри і картини. В даному випадку ідеально підходять натюрморти, квіти, портрети, причому всі дані картини повинні виглядати "привітно", адже це перше, що людина бачить, коли заходить до хати.