Матеріали і зовнішній вигляд шафи-купе

PDF Печать E-mail
21.10.2012 16:54

Матеріали і зовнішній вигляд шафи-купеОсновний матеріал для виготовлення шаф-купе – це деревно-стружкові плити або просто ДСП. Це найдорожчий матеріал, який до того ж досить легко обробляється, володіє достатньою міцністю і водостійкістю.

Все більшої популярності як матеріалу для виготовлення шаф-купе набувають МДФ, деревно-волокнисті плити, що володіють хорошими якостями і більшою тривалістю використання, ніж ДСП. МДФ виготовляються пресуванням висушених деревних волокон, при цьому додаються пов'язуючі речовини. З переваг МДФ також слід зазначити екологічність матеріалу і простоту обробки. Проте, по цінових якостях, МДФ значно дорожче ДСП.

МДФ і ДСП піддаються додатковій обробці, їх покривають ламінатом або шпоном. Обробка шпоном вимагає надалі підтримку необхідного мікроклімату в кімнаті, тому найчастіше як облицьовування вибирається ламінат. Ламінат наноситься в три шари, таким чином, захищаючи і оберігаючи основу від негативних зовнішніх чинників. Міцність, надійність і довговічність, а також багата колірна палітра такого покриття є його головними перевагами.

Важливо, щоб кромлення ДСП або МДФ проводилося верстатним методом. При використанні кромки ПВХ надійність і термін служби шафи-купе значно збільшуються, тому зверніть увагу і на цей чинник.

Щоб уникнути обману і не купити вітчизняну підробку за ціною імпортного матеріалу, зміряйте товщину бічних стінок шафи. У Європі виготовляються ДСП завтовшки 18 мм, тоді як вітчизняне виробництво може запропонувати ДСП максимальною товщиною 16 мм.

Як елементи можуть використовуватися такі матеріали як метал, синтетичний матеріали, скло або дзеркала – для обробки.

Головним елементом шафи-купе є його розсувні двері. Відповідно і ціна шафи безпосередньо залежатиме від того, які матеріали застосовувалися для обробки і дизайну лицьової сторони. Колір ви можете вибрати залежно від інтер'єру кімнати, щоб шафа-купе гармонувала, наприклад, з рештою меблів або кольором міжкімнатних дверей.

Розсувні двері шафи виготовляють не тільки з ламінованої ДСП або МДФ, але і зі скла, дзеркал, фільонки або комбінування всіх цих матеріалів. Особлива увага приділяється декоративним елементам, виконаним зі скла або дзеркал. Матові або тоновані дзеркала завжди дуже незвично і елегантно виглядають в інтер'єрі, зокрема спальних кімнат.

Від кількості декоративних деталей, використовуваного матеріалу і фурнітури залежить ціна вибраної вами шафи-купе. Існують моделі, які не насичені декоративними елементами, але проте термін служби у них буде достатньо довгий. До вибору шафи-купе варто підходити серйозно, щоб у вашому інтер'єрі не загубилася гармонія і загальна концепція.