Поради з оформлення кухні в стилі "Хай-тек"

PDF Печать E-mail
27.08.2011 08:14

Кухня Хай-ТекМи аніскільки не помилимося, якщо назвемо стиль хай-тек найпопулярнішим стилем в оформленні житлового і робочого простору нашої сучасності. Характерними рисами даного стилю є функціональний мінімалізм, чіткість форм, відсутність зайвих деталей і химерних елементів, а також використання як основний матеріал скла і металу. Сьогодні стиль хай-тек настільки поширений, що деколи створюються цілі будинки, витримані в цьому стилі.
У стилі хай-тек може бути оформлено будь-який простір вашого будинку, у тому числі і кухня. Сьогодні таке оформлення кухонь навіть перевершує по популярності всі інші стилі, у тому числі і вічний класичний стиль. Кухня, яка оформляється в стилі хай-тек, відрізняється зручністю, компактністю і граничною функціональністю і практичністю. Така чітка по оформленню кухня вимагає від господарів ідеального порядку і чистоти, інакше весь шарм такої кухні пропадає.
Якщо ви йдете в ногу з часом і все-таки вирішили створити кухню в стилі хай-тек, продумайте все до найдрібніших подробиць. Пам'ятайте головне – на кухні все повинно мати своє місце, а наявність того або іншого  предмету інтер'єру повинна бути практично обгрунтована. На цій кухні немає місця для зайвих меблів куплених за принципом «мені сподобалося». Тут все повинно бути чітко.

Колірне рішення таких кухонь переважно в «холодних тонах»; найбільш поширені кольори – чорний, білий і сірий.  Важливо також, щоб все на такій кухні виблискувало: меблі, посуд, стіни. Часто використовуються дзеркальні поверхні. У кухні в стилі хай-тек найвигідніше буде виглядати посуд в одному стилі і одного кольору (також холодних тонів).

Меблі повинні бути виготовлені переважно з металу і скла. Металу використовується два – анодований алюміній і сатинована сталь. Алюміній практичніший і легший, сталь же важча і складніша у догляді, хоч і виглядає набагато ефектніше. Скло використовується або прозоре, або матове; тоноване – дуже рідко.

Навіть такі, здавалося б, другорядні і непомітні елементи як кріплення і заклепки, теж повинні підходити по стилю всіх меблів. Важливий момент: ми звикли, що всі труби, крани повинні бути максимально приховані. У стилі хай-тек все навпаки: відвертість є одним з прийомів цього стилю.

Щодо освітлення все дуже просто – це направлені джерела світла, хоча допустимо і використання точкового освітлення, наприклад, над робочою поверхнею.
З причини того, що сьогодні стало популярним виготовлення не тільки меблів в цілому в стилі хай-тек, але і окремих предметів інтер'єру, підібрати потрібні елементи для вашої
надфункціональної і модної кухні не складе ніяких труднощів.