Камін у житловому просторі

PDF Печать E-mail
28.11.2011 16:14

Камін у житловому просторіЯк ви знаєте, устрій каміну знайомий людині ще з тих часів, коли почалося опалювання приміщень. Відомий той факт, що камін вважається прямим родичем класичного вогнища або багаття. Звичайно ж, багаття або вогнище опалювали без урахування теплоізоляції, виходить, що КПД був мінімальним, навіть менше, ніж у простої печі, яку випробовували в російських будинках минулого століття. Як би там не було, каміни однаково зберегли популярність і по нинішній день, в даний період часу їх популярність лише росте, камін вважається символом благополуччя в будинку, моментом елітарного способу життя. В першу чергу камін почали використовувати, щоб опалювати приміщення, зараз він відповідає не тільки за дану функцію.

У наш час, камін вважається невід'ємним атрибутом комфорту і затишку, можна тривалий час милуватися видовищем вогню, такий танець язиків полум'я зачаровує, ігри відтінків і мигання вогнів у вугіллі вабить людей ще з тих часів, як людина навчилася здобувати вогонь. Адже не дарма говорять, що на вогонь приємно дивитися постійно, тепле дихання полум'я ласкаво зігріває особу, легкий аромат з потріскуванням вуглинок створює романтичну атмосферу. Як би там не було, камін розташовують в центрі кімнати, виходячи з чого, він автоматично стає центром уваги.

Саме такі приємні обставини безпосередньо сприяють тому, що людина прикрашає цей виріб ліпниною, прекрасними натуральними каменями, кахлями. Досить часто каміни – це справжні витвори мистецтва. Щоб встановити камін слід визначити для нього місце там, де присутній димовий канал. Річ у тому, що останній елемент припускає конкретні технічні норми, їх же не варто ігнорувати, такий нюанс слід довірити фахівцям. Місце, де ви бажаєте встановити камін, повинне розташуватися в півметрі від легкозаймистого предмету.