Саме стінка робить вітальню вітальнею

PDF Печать E-mail
25.08.2011 07:16

Щоб все як на долоніТрадиційним елементом меблів для вітальні є стінка. Її найголовніша перевага – місткість, адже в ній можна зберігати і посуд, і книги, і диски. Причому все це можна або заховати від сторонніх очей за дверцятами, або розмістити за скляними вітринами, прикрасивши тим самим інтер'єр вітальні.

Часто в стінках передбачено місце для телевізора і бару, а також шафи-купе. Такі вітальні гарнітури додають інтер'єру кімнати якусь елегантність і, одночасно з цим, оригінальність, оскільки вони можуть бути не тільки класичними, але і результатом найзухвалішого дизайнерського задуму. Корпусні меблі для вітальні можуть бути скомбіновані по вашому смаку, оскільки вони складаються з декількох модулів, секцій, які впритул поставлені один до одного.  Ці модулі бувають  різної ширини – одинарні (від 40 до 50 см) або ж подвійні (від 80 до 100 см). Залежно від того, яку довжину стіни ви збираєтеся зайняти стінкою, вибирається і кількість модулів. Кожна секція стінки звичайно призначена для зберігання окремих предметів, так є модулі для телевізора, бару, для зберігання книг і посуду звичайно використовують вітрини, а для подарунків, журналів – відкриті полиці; для зберігання білизни – ящики.

Розташовувати стінку можна не тільки вздовж стіни, але і кутом, або ж, якщо дозволяє розмір кімнати, буквою «П». Стінки,  на кінцях яких розташовуються кутові вітрини або етажерки виглядають достатньо оригінально.

При установці стінки завжди слід враховувати розміри кімнати і її форму: так в маленьких прямокутних кімнатах переважно пряме розташування стінки, для невеликих квадратних приміщень більше підійде кутова компоновка, а у вітальнях великих за площею доречна буде будь-яка розстановка, навіть у формі букви «П».

Для сучасних моделей стінок характерна різна висота її секцій. Так вітрини звичайно високі, а комоди, навпаки, низькі. Найчастіше для виготовлення стінок використовують ДСП, МДФ або ж другі плити з покриттям з ламіната і меланіну або полімерів. Вартість стінки залежить і від кількості секцій, і від вартості матеріалів і фурнітури, використаних для її виготовлення.

Щоб все як на долоні

Окремі стелажі і вітрини є прекрасним аналогом громіздкої стінки, якщо вам необхідно розставити збори книг або прикрасити кімнату  сувенірами. Крім того, стелажі і вітрини можуть бути використані і для розділення кімнати на зони, наприклад, зараз вони часто робляться на коліщатках, що полегшує їх переміщення по кімнаті.  

Стелажі, які складені у вигляді драбинки з секцій різних по висоті, виглядають дуже привабливо. Подібний вид меблів допускає наявність відкритих полиць, які найчастіше бувають  з ДСП, дерев'яних рейок або масиву дерева, скла або металу. Шафа-вітрина або гірка чудово захистять дорогі вашому серцю речі від пилу, при цьому шафи-вітрини бувають різної форми: у формі квадрата або прямокутника, круга або овалу, з опуклими стінками та ін.