Хто ж вона - вітальня?

PDF Печать E-mail
25.08.2011 15:21

Шикарна вітальняЯкщо спочатку вітальня була призначена тільки для прийому гостей, то сьогодні вона придбала ще і інші функції. Перш за все, вітальня стала місцем сімейного відпочинку.

Залежно від того, яке загальне планування житлового приміщення, вітальні бувають двох типів. У просторих приміщеннях з відкритим плануванням звичайно виділяють дві зони, які об'єднуються у вітальню, – обідню і зону відпочинку. Для невеликих же квартир характерне з'єднання в одній вітальні функцій їдальні, зони відпочинку і місця для прийому гостей. Виходячи з цього, планування і дизайн вітальні потрібно проводити, керуючись майбутнім призначенням вашої вітальні. Як і будь-яка інша кімната, вітальня має свій «центр». Для сучасної вітальні таким «центром» часто є телевізор чи ж домашній кінотеатр, навколо якого і розставляється вся решта меблів. Маленькою, але вишуканою деталлю вашої кімнати може стати невеликий журнальний столик. Крім того, елементом, який буде зосереджувати увагу, можуть бути меблі, супроводжуючі телевізор: стійка, тумба, підставка.

Матеріали, які застосовуються у виробництві меблів для вітальні, можуть бути найрізноманітнішими.  Звичайно використовуються ДСП, МДФ, інші плити з покриттям з полімерів або шпони. Кращим варіантом буде вибір МДФ. Хоча він і дещо дорожче за інші матеріали, все ж таки він найбільш екологічно чистий. Натуральне дерево – це найдорожчий матеріал, причому для виготовлення меблів зараз частіше використовується шпон, ніж масив деревини. Сьогодні, коли дуже модно обробляти вітальні в стилі «хай-тек», свою популярність набувають скло і алюміній.

У малогабаритній квартирі максимальну функціональність вітальні зможе забезпечити диван-ліжко, який замінюватиме ліжко. Але, якщо розмір вашої вітальні достатньо великий, то краще буде придбати відразу цілий гарнітур м'яких меблів для вітальні. Причому слід пам'ятати, що оббивка м'яких меблів буває різною: як тканинною, так і зі шкіри. Природньо, що меблі з оббивкою зі шкіри додадуть вашій вітальні велику респектабельність, а тканинна – затишок класичної вітальні.

Стиль вітальні – це ваш стиль, тому він може бути різним – від класики до сучасного мінімалізму.

Колірна гамма достатньо важливий момент в дизайні вітальні. Так, якщо ви любите приймати гостей, то кращим рішенням буде м'яка тепла колірна гамма (жовтий, оранжевий, червоний). Якщо ж ви вважаєте за краще відпочити після трудового дня, розслабитися і набратися сил, то краще буде використовувати холодну гамму (зелений, блакитний). Крім того, за допомогою колірних рішень одну вітальню можна візуально розділити на дві частини: обідню частину витримати в теплих тонах, а зону відпочинку – в холодних, які сприяють релаксації.

Важливим моментом в дизайні вітальні є ілюмінація. Верхнє світло створює атмосферу свята, а бічні світильники, навпаки, створюють відчуття затишку і комфорту.

До всього вище сказаного ми можемо тільки додати – при плануванні і дизайні вашої вітальні виходьте, перш за все, з того, що ця кімната повинна бути затишною і комфортною для кожного, хто в ній знаходиться. І хай синонімами вашої гостиної кімнати будуть затишок, презентабельність і зручність.