Що потрібно знати при виборі стінки?

PDF Печать E-mail
25.08.2011 15:24

Стінка для вітальніМабуть, найпопулярнішими великогабаритними меблями в наших будинках є стінка. Вона красива, практична і функціональна. У неї можна помістити практично будь-які предмети в нашому будинку. Звичайно стінку вважають меблями для вітальні, проте, їх можна зустріти і в дитячих, і в передпокоях, і кабінетах.

Перевага стінки в тому, що вона є модульною, тобто складається з декількох модулів, які можуть бути скомпоновані між собою так, як цього захочете ви самі. Кожна секція стінки звичайно має своє призначення, так існують секції для телевізора, барні, вітрини, засклені секції для книг або посуду, секції-шафи з антресолями. Також практично всі секції стінки мають полиці для книг і сувенірів і висувні ящики для дрібних предметів і білизни. Полиці можуть бути відкритими і заскленими (може використовуватися і прозоре, і матове скло), і відкриватися або як класичні дверці, або як у шафи-купе.

Найбільш популярна конфігурація стінки – прямая. Проте, сучасні виробники прагнуть виготовляти стінки і інших конфігурацій, як то: Г-подібна (кутова) і П-подібна.

Підбираючи конфігурацію стінки, потрібно звернути увагу на розміри і параметри приміщення, в якому вона розміщуватиметься. Так, для маленьких, прямокутних за формою кімнат єдиний варіант – це лінійна конфігурація вздовж однієї із стін. Якщо ж приміщення квадратне, то доречною буде і кутова конфігурація. Ну а для великих і просторих приміщень підійде будь-яка з трьох конфігурацій. Крім того, у велику кімнату, окрім основних елементів стінки можна буде придбати і окремі елементи вітального гарнітуру.

По своїй конструкції кутова стінка відрізняється від прямої тільки наявністю кутового елементу, який встановлюється на стику двох стін. До речі кажучи, такі кутові елементи і кутові етажерки дуже красиво виглядають, якщо їх розташувати на кінцях стінки лінійної конфігурації.Висота секцій стінки може бути різною, наприклад, низький комод і висока засклена шафа. Такі стінки називаються гірками.

Різноманітність матеріалів, використовуваних для виготовлення стінок, дуже велике. Найбільш дорогі меблі виготовляються з натурального масиву або шпону. Популярніші меблі, у яких з натуральної деревини виконані тільки фасади. Основним же матеріалом для виготовлення корпусу стінки може бути ДСП, МДФ, а також інші деревні плити з покриттям з ламінату або меламіну, чи ж кольорового лаку. З даних матеріалів, звичайно ж, краще віддати перевагу МДФ, хоча він і трохи дорожче ДСП.

Але якщо ви все-таки зупинили свій вибір на стінці з ДСП, то в магазині обов'язково попросіть у продавця гігієнічний сертифікат, із вказаним  у ньому рівнем формальдегідів в ДСП. Існує два класи ДСП: Е1 і Е2. У першому класі допустимий рівень формальдегідів менше 10 міліграм на 100 г матеріалу, а другий заборонений для виробництва дитячих  меблів (рівень формальдегідів від 10 до 30 міліграм на 100 г матеріалу).Тому кращий перший клас ДСП.