Яка вона - сучасна вітальня?

PDF Печать E-mail
25.08.2011 15:29

Сучасна вітальняПрактично в кожному будинку головне місце відведене вітальні. Саме в ній ми приймаємо гостей і проводимо вечори в колі сім'ї. Звичайно вітальня – це у своєму роді парадне приміщення, в якому ми прагнемо розмістити все найкраще, відповідно вона є показником смаків і переваг господарів, їх матеріальних можливостей.

Оформлення інтер'єру вітальні залежить від того, чим ви в ній збираєтеся займатися. Вітальню можна перетворити на кінозал, зробивши центральним елементом домашній кінотеатр, а можна створити з неї оплот домашнього затишку. Якщо ж ваша вітальня – це, перш за все, місце для спілкування, то варто поклопотатися про правильну розстановку меблів, їх зручність і комфорт. Але часто ці два типи вітальні поєднуються, оскільки, по-перше, не кожна сім'я може дозволити собі виділити окрему кімнату для домашнього кінотеатру, а, по-друге, велика частина сімей просто вважає за краще проводити вечір у вітальні із включеним телевізором, которий просто створює звуковий фон. Саме з цієї причини останніми роками все частіше покупці віддають перевагу меблям з елементами, що трансформуються. Але, підбираючи такі меблі, не варто забувати про головне призначення вітальні: вона створена для відпочинку. Тому меблі повинні бути комфортними і зручними у використанні, відповідати саме вашому смаку, потребам і стилю життя. Якщо ви вважаєте за краще відпочивати в напівлежачому положенні, то звернете увагу на меблі із спинкою, що відкидається, і регульованими підлокітниками. Якщо ви любите обідати під час проглядання улюбленої передачі або фільму, то вибирайте диван, обладнаний столиком-панеллю, що висувається, чи ж просто поклопочіться про розміщення біля дивана невеликого кавового столика.

Кожний з нас хоче, щоб його вітальня була оригінальною і неповторною, але добитися цього з типовими меблями буває досить складно. Виходом стане використання в інтер'єрі дизайнерських речей. Такі дрібниці часто не особливо функціональні і практичні, та зате саме вони здатні додати будь-якому інтер'єру дійсний шарм і неповторність. Для того, щоб відвернути увагу гостей від типових меблів, помістіть таку дизайнерську річ в якому-небудь спеціальному місці, а по кімнаті просто розставте невеликі дрібниці-акценти, які як би доповнюватимуть цей декоративний елемент. Тоді будь-який ваш гість насамперед звертатиме увагу саме на ці речі, які і коректуватимуть весь інтер'єр.

Таке оформлення інтер'єру торкається не тільки дизайнерських дрібниць. Взагалі прийнято створювати інтер'єр навколо якогось одного предмету, будь це той же самий домашній кінотеатр або елегантний журнальний столик. Тому, якщо у вашій вітальні є камін, то він стане саме тим елементом, навколо якого і шикуватиметься вся композиція. По правді кажучи, якщо ваша вітальня має будь-яку відмінну рису, то її завжди можна обіграти.

Наприклад, якщо вікно у вашій вітальні займає всю стіну, то розташуєте біля нього крісла і диван, посередині поставте маленький столик: надайте собі і своїм гостям можливість милуватися пейзажами за вікном і насолоджуватися смаком справжньої кави. Всю решту меблів розташуєте так, щоб вона підкреслювала значущість цього вікна як декоративного елементу всього інтер'єру.