Тумби під телевізор у сучасному інтер'єрі: практичність і зручність (частина 1)

PDF Печать E-mail
25.08.2011 15:32

підставка під телевізорТелевізор, аудіо і відео апаратура настільки міцно увійшли до нашого будинку, що без них ми, деколи, навіть не представляємо життя. Новий сучасний телевізор – вже сама по собі приємна справа, але для того, щоб ви відчули повне задоволення від вашого придбання, необхідно правильно оформити те місце, де ви розташуєте телевізор. Тому, набуваючи телевізора, варто подумати і про придбання для нього тумби або підставки.

Вибираючи підставку під телевізор, варто керуватися двома основними правилами – функціональністю та естетичністю. Щодо естетичності все зрозуміло: підставка повинна відповідати тому, що на ній розміщуватиметься. Іншими словами, якщо ви придбали ультрасучасний телевізор і апаратуру до нього, то і підставка повинна бути такою ж сучасною і респектабельною. Але не варто перегинати палицю – підставка у жодному випадку не повинна «затьмарити своєю красою» сам телевізор, адже головний саме він. Тому, підбираючи підставку, необхідно пам'ятати: вона повинна відповідати дизайну телевізора і лише підкреслювати його зовнішню привабливість. Також слід додати, що підставка повинна відповідати дизайну інтер'єру кімнати, в якій вона буде розміщена.
У поняття ж функціональності входить цілий ряд моментів, як то: форма підставки, її мобільність, матеріал, зручність і ергономічність.

За формою підставки під телеапаратуру сьогодні можуть бути найрізноманітнішими. Дизайнери постійно експериментують з формами, внаслідок чого підставки стають кутовими, прямокутними, вмонтованими в меблеву стінку як її секція, суміщені з полицями для апаратури в одну єдину конструкцію. Тому підібрати підставку під ТБ під будь-який стиль і дизайн інтер'єру, розміри і дизайн самого телевізора і смакові переваги господарів, не складе ніяких труднощів.

Якщо говорити про мобільність підставки, то вона може бути як мобільною, так і ні. Мобільна підставка, звичайно, зручніша, оскільки вона на коліщатках і це полегшує її переміщення. Але, якщо ви збираєтеся розмістити на одній підставці відразу телевізор, аудіо і відео апаратуру, то необхідно буде зупинитися на стаціонарній підставці, оскільки вона буде стійкіша навіть при великих розмірах.

Щодо матеріалів для виготовлення підставки: їх різноманітність вимагає навіть окремої розмови. Тому відзначимо тільки те, що матеріалом може бути натуральний масив, ДСП або МДФ, пластик, метал і скло. Який з цих матеріалів вибрати, вирішувати тільки вам, головне, щоб матеріал підставки був відповідним всьому інтер'єру приміщення.

А ось зручність і ергономічність – це, мабуть, найважливіші моменти у виборі підставки. Під зручністю і ергономічністю мається на увазі розмір підставки, наявність поличок і підставок під апаратуру і диски, загалом, всього того, що дозволяє з найбільшою користю використовувати простір, прикладаючи при цьому мінімум фізичних зусиль.

Таким чином, купуючи підставку під телевізор і апаратуру до нього, звертайте увагу на такі показники:
• розмір підставки;
• стійкість;
• мобільність;
• висота підставки повинна бути оптимальною для проглядання ТБ;
• полиці і відділення для відеомагнітофона, акустики і дисків;
• наявність спеціального отвору для проведення дротів від апаратури за задню стінку підставки.