Тумби під телевізор в сучасному інтер'єрі: практичність і зручність (частина 3)

PDF Печать E-mail
25.08.2011 15:39

підставка під телевізорПокупець звичайно не особливо замислюється про те, з якого матеріалу виконана підставка під телевізор. Проте, знання таке необхідне, якщо ви хочете придбати екологічно чисті, надійні і практичні меблі.

Найбільш популярний матеріал для підставок під телевізор – ДСП. Свою популярність він тримає і зменшувати, схоже, не збирається. ДСП є найдешевшим матеріалом, але підбирати вироби з нього необхідно ретельно. Існує два класи ДСП – Е1 і Е2. Переважно вибирають підставку, виготовлену ДСП класу Е1, оскільки він більш екологічно чистий і практично не містить шкідливих речовин. Сьогодні ДСП виготовляється в основному за європейськими технологіями, внаслідок чого ці плити мають підвищену міцність і не схильні до корозії від вологи, оскільки мають вологостійке просочення; вміст клею і парафіну в них більше, ніж у звичайних плитах ДСП, тому вони набагато важчі. По товщині ДСП буває різним: звичайна товщина складає 16-18мм, а міцніша ДСП має товщину 21-25 мм. Дуже популярні сьогодні меблі з ДСП, покритого меламіном. Таке покриття може бути різним: гладким, текстурованим, або навіть з малюнком під натуральну деревину або камінь.

Найбільш цінні меблі з ДСП, яка покрита натуральним шпоном. Звичайно використовують шпон з таких порід, як бук, вишня, дуб, горіх. Останнім часом дуже популярним став шпона з сапелле, оскільки він дуже тонкий (товщина рідко перевищує 1 мм). Для додання шпону відтінку натурального дерева, його покривають чотирма шарами лаку.

Найдешевші моделі меблів, і підставок під ТБ зокрема, виготовляють з ДСП, покритої меламіновою плівкою.

Широкої популярності сьогодні набувають підставки під телевізор, виконані з МДФ. Цей матеріал міцніший, екологічно чистіший, не містить ніяких шкідливих речовин, чудово піддається обробці, крім того, плити МДФ дуже пластичні, що дозволяє виготовити з нього будь-яку модель підставки. Для захисту торців таких меблів використовують меламіновую кромку або кромку з ПВХ. Варто відзначити, що кромка з ПВХ набагато міцніше, довговічніше і естетичніше, що, природно, збільшує ціну підставки, але і покращує її якість.

Ультрасучасними і популярними матеріалами у дизайнерів сьогодні є скло і хромований метал. Підставки з цих матеріалів – ознака стилю хай-тек. Підставки можуть бути виготовлені або повністю з цих матеріалів, або якісь їх окремі деталі (наприклад, корпус тумби може бути виготовлений з МДФ, а дверці, стільниця або полиці зі скла). Скло використовується  прозоре, тоноване або матове. Для надійності виробів і елементів зі скла на тильну сторону скла наклеюють спеціальну плівку, яка захищає виріб від ударів і осколків, тому використання підставок зі скляними елементами або повністю зі скла абсолютно безпечно.

Натуральна деревина, точніше масив, для виготовлення підставок під телевізор використовується рідко.

Таким чином, вибрати є з чого. Головне пам'ятати, що підставка під телевізор повинна поєднуватися по стилю і дизайну не тільки із самим телевізором і апаратурою, але і зі стилем інтер'єру кімнати в цілому, а в іншому покладайтеся тільки на свій смак і переваги.