Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Цінні меблі з цінних порід

PDF Печать E-mail
24.08.2011 21:50

Розкішні мебліМеблі, виготовлені з цінних порід деревини, – це завжди вишуканість, краса і комфорт. Такі меблі були у далекому минулому, і залишаються сьогодні прикладом високого смаку і показником престижності.

Цінними породами деревини є дуб, ясен, вишня, бук, лайсвуд, махагоні, горіх, клен, рожеве дерево. Саме ці породи найчастіше використовуються для виготовлення меблів. Основними характеристиками цих порід є міцність, довговічність, стійкість до несприятливих зовнішніх дій і, звичайно, їх неповторний малюнок. Мабуть, найпопулярнішим матеріалом є деревина дуба. Його повсюдна популярність визначається дуже широким розповсюдженням: він росте і в Євразії, і в Америці. Крім того, його деревина надзвичайно міцна, а його малюнок оригінальний і привабливий.

Меблі, які виготовлялися з дуба, завжди цінувалися і були ознакою солідності, респектабельності. Такі меблі цінують за їх довговічність і міцність, а також за благородну текстуру малюнка. Дубові меблі – це ознака класичного стилю, тому вони більше підходить для тих, хто віддає перевагу традиційному, класичному інтер'єру.

Менш дорогим за вартістю є світло-рожевий бук, який перевершує дубову деревину по своїй міцності. Бук – це прекрасний матеріал, оскільки він легко піддається обробці, шліфується і добре тонується в різні кольори.

Крім того, до дуже міцних порід відноситься і ясен. В той же час, його деревина дуже пластична, гнучка, вона чудово піддається обробці і характеризується  різноманітністю відтінків. Текстура його дуже багата. Меблі, виготовлені з ясена, чудово гармонують із строгими і благородними меблями, додаючи їм неперевершену витонченість.

Рожево-коричнева вишня – це ще один улюблений матеріал меблевих майстрів. З неї виходять дуже витончені меблі. Крім того, її текстура дуже добре  поєднується з прикрасами – різьбленням, вітражами зі скла, закругленими формами. А з засдяки тому, що вишня менш тверда порода, вона чудово піддається обробці.

Еталоном вишуканого смаку і заможності завжди було червоне дерево. Таким воно залишається і сьогодні. До червоних порід відносяться такі як махагоні, палісандр, тіс, кемпас і ін. Але все таки, найчастіше під червоним деревом мають на увазі махагоні, яке росте тільки на території Центральної Америки. Ця порода володіє чудовою текстурою малюнку теплих тонів, практично не схильна до псування деревними комахами, дуже міцна, але одночасно з цим дуже легко піддається обробці і поліровці. Деревина червоного дерева і до сьогоднішнього дня використовується для виготовлення тільки елітних, дорогих меблів.

Але не менш популярні і меблі з чорної деревини – ебену. Меблі і предмети інтер'єру з ебену прикрашали храми фараонів у Давньому Єгипті і палаци імператора в Стародавньому Римі. Не менше цінувався ебен і в епоху Ренесансу. У цієї породи одна з найбільш важких і твердих деревин взагалі на Землі. Саме тому його деревина дуже важко піддається обробці, у зв'язку з чим, меблі з чорного дерева одні з найдорожчих.

Деревину лайсвуда ні з чим не можна сплутати. Для неї характерні крупні серцевинні промені, які утворюють ясний малюнок волокон на червонувато-коричневому або навіть рожевому фоні. Дерева цієї породи виростають тільки в Австралії.

Природно, що ті породи деревини, які ми розглянули – це лише мала частина всіх цінних порід, які використовуються для виробництва меблів. Сьогодні таких порід налічується декілька десятків, а сучасні технології дозволяють підбирати для кожної породи свій індивідуальний спосіб обробки, залежно від її властивостей і якостей. Такий підхід дає можливість створювати справді прекрасні меблі і предмети інтер'єру.