Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Особливості вибору меблів з ДСП

PDF Печать E-mail
13.06.2011 11:49

У тому випадку, якщо ви вирішили придбати для будинку меблі з ДСП, потрібно дуже уважно поставитися до їх вибору. Меблі повинні бути повністю покриті спеціальним облицюванням, а ті отвори, в які поміщаються утримувачі для полиць, повинні бути щільно закриті заглушками. Меблі, які не володіють такими компонентами вважаються дуже дешевими, і достатньо небезпечними при використанні і установці в житлових приміщеннях.
Вільні формальдегіди, які є одним з компонентів ДСП, можуть спокійно переміщатися по всьому приміщенню, а вони вважаються дуже токсичними. Для того, щоб уникнути всього цього, потрібно дуже ретельно вибирати меблі.

У тому ж випадку, якщо ви все ж таки придбали меблі з такими недоліками, всі місця, на яких немає облицювання або заглушок, потрібно покривати декількома шарами фарби. Це запобіжить випаровуванню формальдегіду, і, відповідно, захистить вас і вашу житлову площу від шкідливих для здоров'я речовин. Купуючи меблі з ДСП, потрібно враховувати не тільки їх зовнішній вигляд, але і те, з якого типу ДСП вони виготовлені. Існує спеціальна класифікація, згідно з якою і потрібно не тільки виготовляти, але і вибирати меблі.

Для тих меблів, установка яких планується в житлових приміщеннях, використовують спеціальні види ДСП, а саме «Е1» і «Е2». Це два найменш токсичних типи, які не тільки дуже зручні у використанні, але і абсолютно нешкідливі. Принаймні це можна сказати про тип «Е1».

Що стосується типа «Е2», то його виробництво з недавнього часу повністю припинене, а виготовлення меблів з вже проведеного ДСП цього типу заборонене законом. Особливістю цього типу є те, що при тривалому використанні і знаходженні в певних кліматичних умовах, які зазвичай присутні в кожному житловому будинку і квартирі, плити починають мимоволі виділяти токсини. Особливо це стає помітним після досить тривалого використання меблів, коли облицювальна оболонка стирається або тріскається. Це дозволяє вільним елементам формальдегіду вивільнятися з матеріалу і поступово отруювати навколишнє середовище.

У випадку, якщо ви вже придбали меблі такого класу, і термін їх експлуатації налічує декілька років, існує серйозна вірогідність прояву її найгірших якостей. В цьому випадку найкраще використовувати спеціальні лакофарбові покриття для того, щоб повністю відновити структуру оболонки, тобто облицювального матеріалу і додати йому міцності та стійкості.