Вибір столу для ПК

Печать
27.11.2011 17:52

Купуючи комп'ютер, важливо відразу усвідомити той факт, що вірогідність, що він поміститься на звичайній стільниці, дуже мала. Навіть якщо це вдасться, то через пару годин роботи защемлять руки, шия і спина, та і ноги постійно стукатимуться об системний блок. Саме тому краще відразу приглянути собі спеціальний стіл.

При виборі цього нехитрого предмету інтер'єру не буде зайвим звернути увагу і на комп'ютерні крісла, оскільки звичайний стілець навряд чи згодиться для таких цілей. Перш ніж відправлятися в магазин, необхідно наперед визначитися з місцем, куди буде встановлена покупка. Важливо помістити її так, щоб був доступ сонячного світла, якщо цього не зробити, то через дві або три години роботи дуже сильно втомляться очі. Не буде зайвим зміряти ширину і висоту відведеного під установку столу місця.
Існує три види планування даних меблів для ПК: кутова, лінійна або U-подібна. Найбільшого поширення набули лінійні моделі, трохи рідше зустрічаються кутові, завдяки специфічній формі вони займають мінімум місця і при цьому мають велику робочу поверхню. U-подібні дозволяють розмістити всі комплектуючі «під рукою».

Купити комп'ютерний стіл можна з дерева, ДСП, пластика, скла або металу. Якщо модель виконана з ДСП, то варто переконатися в тому, що вона покрита спеціальною захисною плівкою, яка забезпечує екологічну безпеку і стійкість до механічної дії. В деяких випадках як покриття використовується шпон, який замикає шкідливі смоли формальдегідів всередині матеріалу. Краї стільниці повинні бути захищені пластиковою окантовкою, вона може бути врізною або приклеєною. Надійнішими вважаються варіанти, де всі направляючі (навіть у полиць для клавіатури) виконані з металевих складових.

Середні показники ширини сучасних моделей варіюється від 60 до 80 см. Вибирати цей параметр необхідно з урахуванням розміщення монітора. Для рідкокристалічних можна взяти варіант в 60-65 см, а для моніторів з електронно-променевою трубкою потрібні ширші стільниці. Щоб звести до мінімуму шкідливу дію, варто помістити монітор на відстані не менше витягнутої руки від особи, при цьому сам екран повинен знаходитися на рівні очей.

Краще купувати комп'ютер і стіл одночасно, щоб співвіднести параметри і того і іншого. Крім цього, не буде зайвим відразу приглянути офісні стільці або спеціальні крісла, при такому підході негативна дія від тривалого сидіння біля ПК буде найбільш малою. Є ще одне правило: чим більш ергономічні меблі, тим вище їх ціна.