Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Інтер'єр кімнати: вітальня

PDF Печать E-mail
14.09.2012 18:05

Інтер'єр кімнати: вітальняІнтер'єр будинку є віддзеркаленням внутрішнього світу господарів. А обличчям будинку є вітальня, адже саме тут найчастіше збираються всі члени сім'ї, щоб поспілкуватися один з одним як в будні, так і в свята, саме тут ми приймаємо гостей.

Вітальня повинна відповідати інтересам всіх членів сім'ї, що живуть в будинку. Адже інтереси і смаки у всіх різні і треба знайти щось універсальне, щоб саме вітальня стала центром і душею будинку. Для вітальні звичайно виділяється найпросторіша і найбільша кімната в будинку.

Головне у вітальні визначити смисловий центр. І таким центром може стати телевізор. А вже навколо телевізора можна групувати решту предметів: диван, крісла з безліччю м'яких подушечок з натуральних тканин, пуфи, тумби, столи, підставки, що дозволяють відчувати себе комфортно при прогляданні улюбленого фільму. Тут потрібно поклопотатися про підсвічування екрану.

У деяких сім'ях, де дуже люблять музику, часто влаштовуються невеликі дискотеки і тоді центральним місцем у вітальні стає музичний центр. У такій вітальні немає необхідності у великій кількості м'яких меблів. Тут повинно бути досить вільного місця, для того, щоб було зручно рухатися і танцювати. Створити святковий настрій допоможуть різні кольорові світильники. Тут також можна влаштувати світломузику, змонтувавши цілу систему з кольорових лампочок, що поперемінно запалюються.

Якщо ви любите великі простори, то вітальню можна розширити, якщо прибрати перегородки і об'єднати її з передпокоєм і кухнею. Кухню від вітальні можна відокремити барною стійкою, на якій буде зручно розмістити електропобутові прилади, що дозволяють приймати їжу, не виходячи з вітальні. З одного боку барну стійку можна вмонтувати міні-бар, а з іншого — полички, де можна зберігати посуд. Всілякі канапки і крісла можна розставити по периметру приміщення. Як прикраса простору можуть послужити підлогові вази, скульптури, картини, витончені столики. Посередині можна поставити великий обідній стіл. Шафа-купе з дзеркальними дверима замінить вам передпокій, а підсвічування в шафі виділить зону передпокою.

Освітлення в такій гостиній повинно бути різноманітним. Краще всього, щоб було як загальне, так і локальне освітлення, що допомагає візуально розбивати приміщення на зони. Тут буде доречна люстра, що світиться м'яким, розсіяним світлом. Також підійдуть вбудовані світильники. Світильники для кожної зони приміщення краще розташовувати на різній висоті. Біля крісел краще повісити настінні світильники точкового освітлення або торшери, щоб можна було вільно читати, не напружуючи зору.

Але на сьогодні розміщення меблів по лінії стін вже не актуально і не модно. Краще створити маленькі острівці для спілкування — зони для прийому гостей, зони для відпочинку, зони для роботи. Розділити їх можна за допомогою освітлення, розташування меблів, а також застосувавши різну колірну гамму.

Для виділення обідньої зони застосовують відтінки червоного, жовтого, оранжевого, золотистого кольору. Ці кольори створюють затишну атмосферу і гарний настрій. Сюди підійде невелика стильна люстра, і лампа з абажуром.

Для зони відпочинку бажано використовувати сині, зелені і блакитні тони, що дають можливість розслабитися і зняти втому. Добре тут виглядають різні настінні світильники і бра.

Особливий романтизм, затишок і стиль вітальні додасть камін. Камін вважається уособленням спокою і задоволення. Він може нести не тільки чисто декоративне призначення, але і функціональне – віддаючи своє тепло, зігрівати присутніх.

Добре виглядають у вітальні і додають їй більш обжитого вигляду різні стінки, стелажі, всілякі тумбочки, на яких можна помістити аудіо, відеотехніку, книги. Вони також розділяють різні функціональні зони одну від іншої. Наприклад, за допомогою не високого стелажу можна захистити робочий кабінет від зони відпочинку. Для цих же цілей можна використовувати ширму, що розкладається. Дуже добре використовувати у вітальні мобільні меблі, які можна легко пересувати за допомогою роликів. Дуже зручні дивани-ліжко, з подушками, що розкладаються.

Яскравою деталлю вітальні може стати акваріум. Різні за формою, дизайном і розмірами, вони не тільки створюють затишну атмосферу в кімнаті, але і викликають позитивні емоції.

Оскільки вітальня є найактивнішим місцем, що використовується протягом дня, підлога тут псується і зношується найшвидше. Тому підлогове покриття у вітальні повинно бути особливо міцним, виготовлене з довговічних матеріалів. Для виділення окремих зон вітальні можна зробити багаторівневу підлогу або застосувати різні по фактурі і кольору матеріали. Наприклад, на подіумі, розташувати зону відпочинку — крісла, диван, журнальний столик, постелити м'який килим з довгим ворсом. Підлогу обідньої зони покрити лінолеумом або пробкою, щоб їх легко можна було прибирати. Взагалі покриття у вітальні крім зносостікості і практичності повинно вписуватися в інтер'єр і поєднуватися з іншими елементами декору.