Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Інтер'єр у стилі барокко

PDF Печать E-mail
27.11.2011 12:49

Обробляти житлові приміщення у стилі барокко вважають за краще люди що досягли успіху, охочі підкреслити свій високий рівень доходу, пристрасть до розкоші і прагнення до комфорту. Можна сміливо стверджувати, що подібне оформлення інтер'єру є візитною карткою людей матеріально забезпечених і дуже спроможних.

Як би там не було, але цей напрям містить в собі і частку підступності. Адже навіть трохи переборщивши у виборі обробки або аксесуарів можна звести нанівець всю елегантність і розкіш, перетворивши їх на безглузду химерність. При цьому пропаде і відчуття цілісності оформлення, а саме приміщення більше нагадуватиме склад красивих і дорогих предметів.
Особливістю стилю бароко є використання в оформленні криволінійних і архітектурних форм. Витіюваті, складно переплетені орнаменти, пластичні прикраси – все це створює об'ємність і піднесеність. В обробці вітається використання золота, срібла, мармуру, кістки і дорогих порід деревини.

Стіни звичайно прикрашають гобеленами або малюнками, що імітують різні дорогі матеріали. Головне тут – відсутність однотипності і наявність різних вставок, бордюрів, а деколи навіть і архітектурного декору. Щоб відповідати меблям, стіна у стилі барокко повинна бути витончена і витіювата.

При оформленні інтер'єру в даному стилі вітаются великі пластикові вікна, які декорують завісками або шторами з дорогих тканин. Звичайно підбирають матеріали з різними екзотичними набивними малюнками. А щоб ще більше підкреслити розкіш, карнизи встановлюють з різьбленого позолоченого дерева.

Підлоги, оброблені у напрямі бароко і зовсім є витвором мистецтва, що несе також і якесь смислове навантаження. Художники по паркету придумують унікальний і складний малюнок для кожного приміщення. При створенні подібного малюнку враховуються такі моменти, як наприклад, призначення кімнати і оформлення, колірне рішення стін.

Стеля виконана у стилі барокко є як би продовженням стіни, її задумки, фактури і малюнку. Наявність переривань і контрастів тут неприпустимо. Для додання стелі вишуканості використовуються ліпнина, золочення і фресковий розпис.

Величезні, обрамлені в класичні рами дзеркала ідеально впишуться в інтер'єр, оформлений у стилі барокко, при цьому візуально розширивши простір. А щоб не порушувати єдність композиції, розмістити їх краще всього або між вікнами, або над каміном.