Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Конструкції і технології

PDF Печать E-mail
24.08.2011 08:28

Технічні особливості конструкції, технічні переваги: як їх розпізнати?Вибір кухонних меблів вимагає значно більше інформації, ніж це необхідно при виборі будь-яких інших меблів. Технічні особливості конструкції, технічні переваги: як їх розпізнати? Не варто судити відразу тільки на вигляд – це поверхнева оцінка, оскільки естетично привабливі деталі не завжди свідчать про функціональність кухонних меблів. Ціна також повинна бути важливим критерієм при виборі, принаймні, спочатку. Важливо подивитися на всі компоненти нової кухні і ознайомитися зі всіма пропонованими виробником можливостями. Ящики і полиці нижніх і верхніх секцій – це структурні елементи: ніжки, петлі, дверці, робочі поверхні, металеві накладки. У них вбудовується побутова техніка. Тому від їх міцності залежить довговічність кухні в цілому.


Структурні елементи

Корпус
Помилково вважати, що внутрішні частини кухонних меблів, які не видно, не мають великого значення і можуть бути зібрані з другорядних матеріалів. Всі фабрики італійських меблів, що виготовляють кухні, використовують в основному високоякісні панелі МДФ, водонепроникні панелі V100, оброблені меламіном класу Е1, іноді багатошарову фанеру або масив дерева (у дорогих моделях).

Клей
Якість клею, використовуваного при з'єднанні панелей, має фундаментальне значення для забезпечення герметичності з'єднань. Всі виробники використовують термо- і водостійкі типи клею, здатні витримувати температури -70° до +150°. Стійкість до води і пари забезпечує хімічна реакція ретикуляцію, яка перешкоджає роз'єднанню склеєних поверхонь.

Ніжки
Витримують значну вагу і регулюються по висоті, дякуючи чому можливо ідеальне вирівнювання меблів при збірці. Звичайно в шафах-колонах і шафах під вбудовувані духовки ніжки мають крізне кріплення, а в решті нижніх секцій – некрізне.

Необхідний вільний простір
Простір завглибшки близько 4,5 см в задній частині шаф використовується для прокладки труб, електричних і телефонних кабелів. Воно також необхідне для забезпечення нормальної циркуляції повітря за меблями.

Висувні ящики
Мають систему автоматичного балансування, рухаються безшумно і м'яко, можуть мати часткове і повне висунення, залежно від побажання клієнта.


Приховані переваги

Простір під раковиною
Для того, щоб виключити просочування і застій води, і відповідно, швидке зношування і всілякі пошкодження, дно, а іноді і всі внутрішні поверхні під раковиною покриті листами алюмінію.

Циркуляція повітря навколо холодильника
Тепло, вироблюване компресором холодильника, виводиться через спеціальні отвори в меблях, в яких встановлений прилад. Якщо в меблях над холодильником є полиця або відділення, то в ній також передбачається отвір для вентиляції, що гарантує довговічність приладу.

Плінтуси
Стійкі до дії води і миючих засобів, не деформуються і легко знімаються для зручності прибирання під нижніми секціями меблів. Для їх виготовлення краще всього підходить алюміній, але можливе застосування полімерних матеріалів.

Амортизація дверей при закриванні
Протипилові гумові прокладки використовують не всі виробники меблів, проте, вони необхідні, оскільки гарантують м'яке, безшумне і щільне закривання дверець.

Замок безпеки
Встановлюють для того, щоб діти не могли відкрити шафи, в яких зберігаються побутові хімікати та інші небезпечні предмети. Дверці можна буде відкрити, тільки використовуючи спеціальну магнітну ручку, яка розблоковує замок.


Способи відкриття дверей

У кожного способу відкриття є свої переваги. У хорошій кухні можуть застосовуватися різні типи дверець, найбільш зручні і практичні в конкретній ситуації.

Стулкові дверці - традиційні, найекономічніші і простіші в установці.

Розсувні дверці - скляні дверці в алюмінієвій рамі рухаються в спеціальних пазах.

Доладні дверці типу “книжка” - кожна половина зрушується в бік і складається навпіл, як дитяча книжка-розкладачка. Дверці рухаються на полозах, з боків кріпляться на петлі.

Відкидні дверці - при такому способі відкриття Ви одержите прекрасний огляд всередині шафи. Дверці відкриваються одним рухом руки і утримуються у відкритому положенні спеціальними упорами.

Дверці-фрамуга - при відкритті зрушуються вгору що дає доступ до крупних предметів, розташованих в шафі. Вони ковзають по бічних опорах верхньої секції на спеціальних повзунах, але такі дверці не рекомендується вибирати покупцям з невисоким ростом.


Типологія дверей

Дверці і фронтальні панелі шаф є основним естетичним елементом кухні. Стійкість до деформацій і механічних дій, стійкість кольорів і надійність замків і кріплень – ось відмітні показники якісних дверей.

Скляні двері - в порівнянні із звичайним склом, загартоване відрізняється підвищеною міцністю, коли таке скло розбивається, воно розсипається на безліч дрібних безпечних осколків.

Дверці з дерев'яною рамою - кожна з 4-х планок рамки, а також внутрішня частина дверець виготовляється з масиву дерева. Такі дверці відрізняє міцність і природна декоративність.

Забарвлені дверці - виготовляються з панелей МДФ, пропонують достатньо широкий вибір кольорів, можливо навіть виготовлення спеціальних кольорів по зразках замовника. Такі двері володіють високою стійкістю до різноманітних дій, мають блискучу, матову або сатиновану поверхню.

Обклеєні дверці - деревні панелі покриті дерев'яним шпоном і оброблені по краю тим же деревом. Їх покривають спеціальним покриттям, що оберігає такі дверці від старіння і пожовтіння.

Дверці, що фанеруються, - багатошарові панелі з дерева покривають ламінатом. Така структура панелей використовується в кораблебудуванні, оскільки володіє унікальною водонепроникністю.

Ламіновані дверці - один з найвигідніших варіантів, завдяки унікальній міцності, практичності і низькій вартості.

Дверці із застосуванням дерев'яних деталей і пластика - по периметру торець дверець покритий дерев'яними пластинами, фронтальна частина оброблена ламінатом. Така конструкція вимагає високої технології виконання, проте повністю виключає проникнення вологи.