Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Планування кухні або як ухвалити правильне рішення

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:05

Планування кухніНапевно, ми не помилимося, якщо назвемо кухню найзатишнішим місцем в нашому будинку. Ну, принаймні, таким воно повинно бути. Хороша, продумана кухня відрізняється підвищеною функціональністю, красою і розташовує до тривалого проведення часу в ній. Саме з цієї причини правильне планування кухні таке важливе.

Спершу визначимося з тим, що взагалі є кухня. В першу чергу, будь-яка кухня – це робоча зона, де ми безпосередньо займаємося приготуванням їжі, і їдальня, призначена для вживання їжі. Виходячи з цього, розділяють декілька типів планування кухні. Для кухні невеликого розміру таких типів планування чотири.

Якщо ваша кухня не дуже великого розміру, то дизайнери радять зупинитися на «лінійному» плануванні. В даному випадку меблі, техніка і фурнітура розташовуються в один ряд вздовж однієї із стін. Використовуючи таке планування, ви можете заощадити простір для обіднього столу, якщо ж місця все одно мало, то скористайтеся розсувним столом. При такому типі планування потрібно старатися максимально використовувати вільні стіни, розташовуючи на них навісні шафи.

Існує також тип кухні «в дві лінії». Такі кухні звичайно виконуються на замовлення. Для цього типу планування характерне розташування плити, раковини і столу для приготування на одній стороні, а техніки і шаф для посуду – на протилежній. Кухня «в дві лінії» є прекрасним рішенням, якщо у вас велика кількість техніки. При цьому слід врахувати, що відстань між деталями кухні не повинна бути менше 1.2 метра, інакше ви відчуватимети катастрофічний брак вільного простору. Одночасно з цим, такий тип планування не підійде і в тому випадку, якщо у вас велика кухня. Інакше вам доведеться бігати від стінки до стінки. При такому типі планування звичайно використовуються висувні столи.

Самою ж універсальною по плануванню вважається кутова кухня, в якій меблі і техніка розставлені у вигляді букви L. Таке планування підходить практично для будь-якої кухні, якщо вона не дуже вузька. При цьому типі планування робоча ділянка кухні розбита навпіл на дві стіни. Завдяки такому зосередженню меблів і техніки в одному кутку, ви одержуєте більше простору для облаштування обідньої зони.

Окрім перерахованих типів планування, існує ще тип розстановки «в три стіни». Така кухня має форму букви П. Рабочий простір у такому разі розміщується вздовж всіх трьох стін, а простір посередині звільняється для обіднього столу.

Але якщо ви є щасливим володарем великої кухні, то прекрасним рішенням для вас стане планування «острів» або його варіація «півострів». Перший тип припускає з'єднання всіх попередніх типів плюс розташування в центрі «острівця» стола для приготування їжі. У «півострові» центральна частина кухні поєднується із стіною.

Таким чином, ми перерахували основні типи розстановки і планування кухні. Тому нам тільки залишається побажати вам затишної кухні і приємних обідів.