Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Оформлення кухні

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:10

Оформлення кухонного інтер'єруМабуть, найбільш відвідуваною і «активною» зоною нашого будинку є кухня. Довгий час вона сприймалася тільки як місце для приготування їжі. Але тенденції міняються, і сьогодні кухня набуває ряду нових функцій. Так, кухня використовується як їдальня, місце для спілкування, пригощання гостей смачним обідом. Кухня сьогодні – це і кухня, і їдальня, і пральня, тому вона наповнена великою кількістю техніки і устаткування, яке покликане полегшити працю господинь. Із зміною функцій кухні, міняється і її зонування. Сьогодні все більшу популярність набувають кухні відкритого планування, коли в одне приміщення зливаються кухня, їдальня або вітальня. Для зорового розрізнення зон такого приміщення можна використовувати двосторонню шафу, наприклад, буфет або сервант, який однією стороною буде повернений в кухню, а іншою у вітальню. Обідню зону від кухні можна відокремити за допомогою арки зі скляними дверцями з обох боків. Така арка чудово буде пропускати світло, освітлюючи її з двох сторін. Також зони можна відокремити одну від одної і за допомогою перегородки, в якій буде зроблений прямокутний отвір для проникнення світла в обидві зони.

Сучасні кухні в повному розумінні цього слова універсальні. Це приміщення для всіх членів сім'ї, де кожен може займатися своєю справою, а креативний підхід до вирішення цього питання дає результат, при якому кожен член сім'ї опиняється у виграші. Взагалі така універсальна кухня з'явилася тоді, коли дизайнери вирішили об'єднати кухню, пральню і куточок для сніданків. Для такої кухні властива наявність великої кількості шафок. Дуже зручно, коли дверці таких шафок скляні: через них видно весь вміст і не потрібно кожного разу відкривати їх, щоб знайти потрібну річ. На такій кухні дуже зручно використовувати стіл, так званий «півострів», робоча поверхня якого знаходиться тільки з одного боку, там, де розташована вся техніка. Можна використовувати зручні і досяжні відкриті полиці встановлені, наприклад, між настінними шафками.

Але, не дивлячись на все, необхідно пам'ятати, що кухня повинна бути, перш за все, зручною. У зоні кухні прийнято виділяти так званий «робочий трикутник» - зона плита-холодильник-мийка. Це основний блок на кухні. Але найважчим завданням для дизайнерів є збереження цього трикутника і одночасно узгодження всіх деталей кухні і зручності переміщення по ній. Робочий простір утворюється між мийкою і плитою, а холодильник і плита утворюють дві основні робочі зони. Холодильник на кухні краще всього розміщувати там, де до нього можна буде підійти, не заважаючи тому, хто готує їжу.