Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Внутрішній світ кухні

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:16

Внутрішній устрій кухніМодульні меблі для кухні сьогодні дуже популярні. Адже вони дають можливість створити композицію з модулів, відповідну вашим вимогам і смакам. Але фасад будь-якої кухні – це тільки її зовнішня сторона, тільки оболонка. На самому ділі найголовнішим елементом в кухні є її внутрішнє облаштування - полички, ящики, «каруселі» і т.п. «Начинка» кухні також є конструктором, тобто і всередині кухні ви можете розташувати необхідні елементи так, як це потрібно вам. Механізмів і пристосувань існує величезна кількість, ми зупинимося лише на деяких з них. Основний елемент кухні – ящики. Вони бувають найрізноманітнішими до такого ступеня, що по ним можна навіть трактат писати. Дерев'яні і пластмасові ящики бувають звичайними, з подвійним дном, з гумовими килимками, з лінійними роздільниками, з вертикальними розмежувачами, можуть бути і звичайними лотками для столових приладів.

Сучасна кухня дуже часто забезпечена висувними досками-столиками, різного роду «каруселями», які можуть бути і з декількох контейнерів (так звані «сортувальники сміття»). До речі кажучи, «каруселі», розташовані в кутку кухні, дають можливість використовувати до 90% її корисної площі. «Начинкою» для них можуть бути різноманітні металеві сітки.

Дійсно, сучасні кухонні меблі створені таким чином, щоб мінімальна площа була максимально функціональною, тому забезпечують її різними дрібними елементами. Серед них спеціальні полички для горизонтального зберігання винних пляшок, настінні поручні і релінги для зберігання на стіні в підвішеному стані металевого начиння. Сюди ж відноситься і невелика жердина-стійка з круглими або напівкруглими поличками, що обертаються. Також дуже популярні сьогодні спеціальні ніші з дверцямі-жалюзями, в яких розташовують тостери, кавоварки, мікрохвильові печі, міксери.

У якісних меблях будь-які ковзаючі елементи забезпечені механізмом «доводу ходу». Такий механізм оберігає ковзаючі елементи від ударів, оскільки останні три сантиметри шляху елементи з цим механізмом проробляють як би автоматично, а потім самі щільно закриваються.

Щодо «механізмів» варто ще пригадати про ящики, які висуваються на всі 100%, а не як звичайні – на 75%, і розраховані на велику вагу, близько 80 кг. Такі ящики найчастіше зустрічаються у практичних німецьких виробників.

З непомітних елементів, які, проте, підвищують функціональність кухні, можна пригадати петлі-кліпси, що розстібаються, антикраплинний жолобок на стільниці, протипилові і амортизаційні профілі на дверцях.

Звичайно, всі ці елементи вимагають додаткових матеріальних витрат при придбанні кухні, але якщо враховувати, що функціональність вашої кухні зросте в рази, а робота на ній стане приємною і зручною, то напевно це того коштує.