Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

З чого виготовляють кухні?

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:18

Кухонний фасад з МДФМатеріали, що використовують для виготовлення кухонних меблів найрізноманітніші. Найпопулярнішими фасадними матеріалами є дерево, дешевший мультиплекс, МДФ і ДСП.
Деревина для виробництва кухонних фасадів, проходить ту ж ретельну обробку, що і для інших меблів: її сушать і обробляють спеціальними захисними складниками.

Звичайно з натурального масиву роблять не всі меблі, а тільки рами дверей, фільонка ж такого фасаду буде виготовлена з ламінованого МДФ під дерево або покритого шпоном. Тому при покупці таких меблів обов'язково ретельним чином розпитайте продавця, які саме частини фасаду зроблені з масиву. Часто виробники свідомо йдуть на таку заміну матеріалу, оскільки дверці з цілісного натурального масиву схильні до дії навколишнього середовища, вони можуть покоробитися, розсохнути. Часто МДФ замінюється склом, плиткою, смальтою або плівкою.

Меблі, виготовлені повністю з натурального масиву, дуже популярні в скандинавських країнах. Але у такому разі деревина проходить додаткові обробки спеціальними покриттями, антисептичними засобами і покривається спеціальним лаком. Природно, що такі меблі і коштують в рази дорожче.

Дуже оригінально виглядають фасади, виконані з брусків натуральної деревини різних порід. З причини того, що бруски склеюються між собою і проходять додаткову обробку, надійність такого фасаду збільшується.

Трохи дешевше меблі, що виготовляються з мультиплексу. За якістю такі меблі ні в чому не поступаються кухні з масиву з причини того, що мультиплекс виготовляється шляхом склеювання дуже тонких шарів натуральної деревини різних порід. Як результат, мультиплекс набагато менше схильний до дії зовнішніх чинників, не коробиться і не деформується, на відміну від натурального масиву.

По сьогоднішній день найбільш популярним матеріалом для виробництва кухонних меблів залишається ДСП, а також МДФ. Вироби з МДФ міцніші і екологічно безпечні, оскільки виготовляються шляхом клейового пресування деревного пилу. По міцності  і надійності МДФ перевершує навіть натуральну деревину. Ще одною його перевагою є гнучкість у виробництві: МДФ можна згинати, формувати, загалом, надавати плитам будь-яку форму. Фасади кухні найчастіше виконуються з матового МДФ, покритого спеціальним лаком або ламінатом.

Найдешевшим матеріалом залишається ДСП. Практично у всіх кухонних меблів корпус виготовляється з нього. Сучасний високотехнологічний метод виробництва ДСП практично повністю зводить нанівець наявність формальдегідів в матеріалі. Крім того, сучасні ДСП практично не схильні до дії навколишнього середовища: вони не деформуються і їх краї не крошатся. Фасади, виконані з ДСП, мають покриття з ламінату або меламіну. По обробці краю виділяють два способи покриття – постформінг і софтформінг. Перший з них більш дорогий, але і естетичніший: обробний матеріал плавно і непомітно переходить на торці з основної площини. При софтформінге шви видно.

Останніми тенденціями в оформленні кухонних меблів є використання металу і скла як матеріалу фасаду. Металеві фронтальні панелі виготовляються із сталі або легшого і м'якшого анодованого алюмінію. Кухня із сатинованої сталі виглядає понад привабливо і сучасно, але догляд за нею складніший.

З міцного меблевого скла найчастіше виготовляють дверці шаф і полички. Таке скло дуже надійне і боятися його не варто, оскільки воно здатне витримати велику вагу і стійке до ударів.