Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Стільниця з натурального і штучного каменя

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:20

СтільницяВажливим елементом будь-якої кухні, без якого її б  і не було, є стільниця. З одного боку, роздуми про стільницю здаються як мінімум дріб'язковими, на самій же справі вона є, напевно, одним з найважливіших і центральних елементів кухні, саме тому стільниці також називають топами, що в перекладі з англійського означає вершину, голову.

Матеріали для виготовлення топів бувають різними, мабуть, що навіть дуже. Це може бути ламіноване МДФ, набірна дошка (зі склеєних брусків натуральної деревини), нержавіюча сталь, натуральний камінь (граніт або мармур), загартоване скло, і, нарешті, вельвет-гума.

Дуже популярно сьогодні використання коріана для виготовлення топів. Цей матеріал створюється на основі акрилової смоли, пігментної добавки і мінерального наповнювача. Він надзвичайно надійний, довговічний, стійкий до будь-яких хімічних дій і, що саме головне, нетоксичний.

Для «багатої»  кухні дуже часто вибирають стільниці з мармуру. Треба відзначити, що хоч такі топи і дуже ефектні, все ж таки вони не кращий вибір, оскільки чутливі до дії кислот, дуже крихкі, і можуть тріснути навіть від пролитого на них кип'ятку. Крім того, мармур, як і травертин, який також використовують для стільниць, пористий, тому на ньому дуже часто залишаються жирні плями і плями від вина. Зате колірне рішення такої стільниці може бути самим різним.

Ще одним натуральним каменем для стільниці може бути граніт. Він відрізняється більшою зносостійкістю, ніж мармур, досить стійкий до кислот.

Але якщо вам дуже хочеться зробити топ все-таки з каменя, зупиніть свій вибір на штучних каменях. Найчастіше для виготовлення стільниць використовують кристаліт, коріан (який ми вже згадали раніше), варікор і аксилан. Ці штучні камені не тільки не поступаються натуральним каменям, але і набагато перевершують їх по міцності, зносостійкості і довговічності. Крім того, штучні камені набагато легше віднатуральних, вони прості в обробці, гігієнічні і жаростійкі (переважно вони витримують температуру до 230°С).

Звичайно стільниця розміщується в одній площині, але багато господинь віддають перевагу кутовому розміщенню топа. В цьому випадку, природно, утворюються додаткові шви, які повинні бути надійно захищені від попадання в них вологи, пилу, залишків їжі.
Надійним способом захисту від деформації є спеціальні металеві стягування-скоби. Найбільшого поширення такі стягування набули в німецьких і італійських меблях.