Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Як зробити кухню зручною

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:22

Кухонні шафиЧасто найбільші утруднення при облаштуванні кухонного простору виникають через нестачу вільної площі приміщення або невдало виконаного його планування. Але вирішити таку проблему цілком реально, якщо грамотно і правильно підібрати меблі для кухні. Тим більше що сьогодні на ринку представлено таку безліч моделей і дизайнерських рішень, що вибір меблів проблемою не буде. Найголовніше – це мати чітке і ясне уявлення про те, як виглядатиме ваша кухня у результаті - у ній все повинно бути узгоджено. Після того, як ви визначилися із списком меблів, кухонної техніки і їх розмірами, потрібно зупинитися на «технічних» моментах вашої кухні: проводка, розетки, шланги (газові і водопровідні), розміри вентиляції і труб, а також їх розташування.
Звичайно меблі і техніка отримуються окремо, у такому разі не забувайте про те, що техніка і меблі повинні створювати один горизонтальний робочий простір без виступів і піднесень. Звичайна глибина техніки – 60 см, виходячи з цього, орієнтуйтеся вже в підборі меблів.

Головним елементом на кухні серед меблів є високі шафи, використовувані як комори для зберігання харчових продуктів, а також високі шафи для інвентаря. При їх розміщенні необхідно пам'ятати, що такі шафи не повинні розривати єдину робочу поверхню, тому розміщувати їх по краях робочої поверхні не варто. Краще, якщо вони будуть розміщені поряд. Крім усього іншого, високі шафи-комори можуть бути використані для розміщення в них духовки або гриля. Причому висоту їх розміщення ви зможете вибрати таку, яка зручна буде саме вам.

Не менш важлива частина кухні – підлогові шафи. Від висоти і зручності цих шаф залежить то, наскільки втомленими ви будете після приготування їжі, тому до вибору цього виду меблів потрібно підходити дуже ретельно. Полегшити процес приготування їжі допоможуть висувні ящики на роликових конструкціях. Також свій вибір можна зупинити на ящиках з функцією «push to open», які до максимального рівня полегшують своє використання. Виходячи зі сказаного, ми можемо порадити ретельно продумати розміщення підлогових шаф  на вашій кухні: найбільш часто використовуване начиння розмістите так, щоб доступ до нього був максимально простим, наприклад, на висувних полицях-каруселях, а менш використовувану – і на звичайних полицях.

Не варто забувати і про те, що працювати завжди легше сидячи. Тому варто передбачити під одним з висувних ящиків робочої поверхні висувну полицю – це дасть можливість і працювати з комфортом, і заощадити вільний простір кухні. Якщо ж стілець біля робочої поверхні не утруднюватиме ваші пересування по кухні, то можна придбати високий барний стілець.

Звичним і необхідним елементом кухні є підвісні шафи.  Вони повинні розташовуватися над робочою поверхнею на висоті не менше ніж 45 см – це дозволить вільно розмістити на робочій поверхні мікрохвильову піч, тостер, комбайн та іншу техніку, а також створить достатньо вільного простору для приготування їжі. Стандартна висота підвісних шаф – 60 см, але якщо ви хочете, то можна придбати і шафи заввишки 90 см (у такому разі шафи практично діставатимуть до стелі). Якщо ж висота приміщення дозволяє «рухатися вгору», то вільний простір під стелею можна зайняти антресолями.