Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Прозора кухня

PDF Печать E-mail
25.08.2011 21:25

повсюдне використання склаПопулярність скла, пластика і металу у виготовленні сучасних кухонних меблів незаперечна. Ці  матеріали додають легкість і прозорість кухні в цілому. Сьогодні скло і пластик не тільки фоновий матеріал, але і головний елемент інтер'єру. Фактура і колір цих матеріалів різні, так вони можуть бути матовими, прозорими, гладкими або шорсткими. Все це дає можливість розширити до максимуму сферу їх застосування на кухні.

Якщо спочатку прозорою робилася тільки верхня частина кухонних меблів, то сьогодні такою може бути і її нижня частина, в результаті полиці робочих блоків є видимими наскрізь. Сьогодні навіть з'являються фасади, виконані повністю з прозорих елементів, зокрема, скла, обрамленого сталлю або алюмінієм. Природно, такі прозорі фасади вимагають від господарів ідеального порядку всередині шафок, тому виробники йдуть на хитрість, замінюючи прозоре скло матовим. У результаті зовнішня прозорість і легкість інтер'єру зберігаються, видно загальні зображення предметів всередині шафок, але дрібні деталі виявляються прихованими за туманним серпанком матового скла. Особливу видовищність таким фасадам додає внутрішнє підсвічування.

В ультрасучасних кухнях характерно повсюдне використання скла, так навіть стільниця, сміттєвий бак, витяжка стають скляними.

Використання різного скла приводить і до різних результатів. Наприклад, вітражі або скло з нанесеним на них білим узором підкреслять респектабельність вашої кухні. Гравіровані чи ж розписані вручну скляні вставки на вашій кухні додадуть їй яскравий  настрій.

Не дивлячись на те, що використання синтетичних матеріалів – прерогатива сучасних меблів, компонуючи, наприклад, скло або пластик з натуральним деревом, ви одержуєте прекрасне поєднання класики і сучасності.

Сьогодні пластик надійно входить в наше життя. Це торкається  і нашої кухні. Всі дизайнери цінують і віддають перевагу пластику за його легкість у використанні, різноманітність форм і кольорових рішень. Найбільш популярними пластиками, використовуваними для виготовлення кухонних меблів, сьогодні є поліестер зі скловолокном, полістирол, поліуретан, поліпропілен і метакрілат.

Металеві елементи будь-яких меблів роблять її суперсучасною і візуально дуже легкою. Такі елементи додають візуальну (і не тільки) надійність кухонним меблям, роблять її строгішою і лаконічнішою. Стандартними матеріалами для металевих елементів кухні є сталь або алюміній. Дуже часто сьогодні звичайні топи замінюються на сталеві, внаслідок чого кухня легшає візуально і стає ще просторіше. Крім того, сталева або алюмінієва стільниця  дуже міцні і надійні: вони стійкі до зовнішніх дій, легко піддаються чищенню.