Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Ближче до кухні

PDF Печать E-mail
26.08.2011 15:22

Типи сучасних кухоньОбробка кухні

Сучасні виробники кухонних меблів повертаються до ідеалів минулих років, заявляючи, що сьогодні кухня повинна бути не тільки красивою, але також максимальною зручною і функціональною.

Експерти розділяють сучасні кухні на три типи. Перший тип – це звичний всім стандартний кухонний гарнітур, який складається з декількох стандартних елементів. Такі меблі пропонують вітчизняні і іноземні виробники – Італія, Польща, Белорусь, Росія. Недолік таких гарнітурів тільки один – вони стандартні, тобто розраховані на певний розмір кухні, її планування і не передбачають вбудовану техніку.

До другого типу відносяться гарнітури модульного характеру. Модулі такої кухні розраховані на вбудовувану техніку. Стандартний набір модулів при розстановці вздовж однієї стіни звичайно складає три метри. Але цей розмір може коректуватися за рахунок зміни кількості модулів і ширини окремих модулів. Перевага такої кухні ще і в тому, що вона практично індівідуальна – вона може бути розміщена в кухні будь-яких розмірів і планування.

Третій тип – меблі, виготовлені під замовлення. Переваги таких меблів у всьому, окрім ціни. Замовник може вибирати не тільки модель, форму, розмір і конфігурацію модулів, але також матеріал, фурнітуру, колір майбутньої кухні. Ціна ж такої кухні звичайно перевищує ринкову на 30-50%. Але, враховуючи те, що така кухня буде ідеально вписуватися в планування будь-якої кухні і буде єдиною і неповторною, то вартість її цілком виправдана.

Серед покупців сьогодні найбільш популярні другий і третій тип кухонних меблів.

Матеріали для сучасної кухні

Останнім часом покупець все частіше почав звертати увагу на матеріал, з якого виготовлена кухня.

Матеріали, які застосовують для виготовлення кухонних меблів сьогодні, різноманітні. Найпопулярніші з них – ДСП, МДФ, натуральний масив, пластик, неіржавіюча сталь. Кожний з матеріалів, має як недоліки, так і переваги.

ДСП є найдешевшим і найпопулярнішим матеріалом, і саме з нього виготовляються корпуси практично всіх кухонних меблів. Але у неї є недоліки – низька стійкість до зовнішніх дій і навантажень, а також при неякісному виробництві небезпека для здоров'я. Більш дорогий за вартістю матеріал – МДФ. Недоліків у нього практично немає, а ось переваги, як мовитися, в наявності: він стійкий до зовнішніх дій, достатньо легкий в обробці, дуже гнучкий, що дає можливість виготовляти з нього закруглені елементи, крім того, з нього можна виготовити фільончаті фасади.

Останнім часом став популярний пластик. Поверхні з нього стійкі до будь-яких дій; стільницю з пластика достатньо важко подряпати. Також пластик може бути будь-якого кольору.

Неіржавіюча сталь також дуже популярна. Вона володіє всіма перевагами попередніх матеріалів. Єдиний її недолік – за нею важко доглядати, оскільки будь-які плями і відбитки на ній дуже добре видно.

Незвичайно популярним матеріалом для елітних меблів є натуральний камінь, який, втім, фахівці радять замінювати надійнішим і стійкішим штучним каменем – кристалітом, коріаном, варікором і аксиланом.