Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Принципи компоновки кухонь

PDF Печать E-mail
26.08.2011 15:26

Робочий трикутник кухніЗручність і комфортність роботи на кухні складається з двох складових – правильно підібраних кухонних меблів та техніки і правильного планування кухні. Якщо ваша кухня спланована правильно, то приготування їжі не спричинить вам турбот, а принесе тільки задоволення.

У проектувальників і дизайнерів є таке поняття як «робочий трикутник». Точки цього трикутника – плита, мийка, холодильник. Це ті елементи кухні, з якими господиня  працює найчастіше, тому від їх правильного розташування і залежить зручність роботи на кухні.
Якщо ці три точки трикутника з'єднати уявними лініями, то вийде трикутник, периметр якого повинен дорівнювати в ідеалі семи метрам. Допускається відстань в 4 метри для маленьких кухонь. Але пам'ятаєте, чим менше ця відстань, тим дискомфортніше себе відчуватиме на кухні не тільки господиня, але і інші, хто в ній знаходиться, з причини того, що вільний простір буде дуже малим. У протилежному випадку, якщо відстань буде понад сім метрів, під час приготування їжі господиня буде дуже перевтомлюватися «долаючи великі відстані». Все повинно бути в міру.

Коли ви розташували цей «трикутник», можна приступити до розстановки решти меблів.
Проектувальники виділяють п'ять типів планування кухні.

Перший тип – пряма, або лінійне планування. Такий тип планування класичний – вздовж однієї стіни – і підходить для розташування стандартного кухонного гарнітура. Використовується в приміщеннях невеликих за розміром або вузьких, але довгих. При такому плануванні мийку і стільницю краще розташувати між плитою і холодильником.

Другий тип – кутове планування підходить для середніх і великих за розміром кухонь, а також для квадратних приміщень. Кухня з таким плануванням успішно виконує і функції їдальні: у вільній від меблів частині кухні розташовується обідній стіл, над яким можна розмістити навісні шафи. При цьому плануванні доцільно розділення «робочого трикутника» на дві частини.

Третій тип – це П-подібне планування. Підходить вона для приміщень достатньо великих, оскільки меблі тут розташовуються вздовж всіх трьох стін. Крім того, подібне розміщення меблів виключає використання кухні як їдальню – просто не залишається вільного місця.

Четвертий тип – планування «острів». Особливість такого планування в розміщенні одного з елементів меблів по центру кухні. Предметом, який розташовується в центрі, повинні бути плита або мийка:  часто в центрі розташовується робоча поверхня, плита і мийка відразу. Це планування підходить тільки для кухонь великих за площею.

П'ятий тип це як би підтип планування «острів» – «півострів». Планування повторює «острів» з тією відмінністю, що одна із сторін розташованого по центру елементу повинна бути суміщена із стіною з однією із стін кухні.