Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Кухня - технології і матеріали

PDF Печать E-mail
26.08.2011 15:28

Матеріали для кухніЯке приміщення в нашому будинку найважливіше, де ми проводимо досить велику частину нашого часу? Звичайно ж, на кухні, тому тут все  повинно бути максимально зручно, комфортно і затишно.

Перед покупкою кухонних меблів слід визначити точні розміри вашої кухні, накреслити її, нехай навіть схематичний, план, продумати планування. Щодо стильового вирішення кухні варіанти можуть бути самими різними – від класики до мінімалізму хай-тек. Та варто пам'ятати, що, якщо ви не плануєте кожні три-чотири роки міняти кухонні меблі, то не варто вибирати експресивні моделі кухонних меблів. Такі меблі дуже швидко виходять з моди.

Підбираючи колірне рішення для кухні, відштовхуйтеся від рівня освітленості вашої кухні і від того, чи потрапляє пряме сонце в кухню взагалі. Якщо кухня знаходиться в тій частині дому, куди сонячні промені практично не проникають, зупиніться на світлих, м'яких тонах – лимонному, рожевому, персиковому або абрикосовому. Якщо ж кухня знаходиться з солнячної сторони, то краще вибрати холодні тони, які візуально і на рівні відчуттів створюватимуть відчуття прохолоди – це відтінки блакитного, сірого, зеленого.

Крім того, визначаючись з колірним рішенням кухні, подумайте, що буде в ній головним – заспокоєння і розслаблення після трудового дня чи ж навпаки вона повинна буде надавати стимулюючу дію, наприклад, порушуючи апетит. Єдина вимога – це постарайтеся уникати насичених яскравих тонів, явних контрастів і складних малюнків, як на стінах, так і на робочій поверхні.

Термін служби кухонних меблів залежить від цілого ряду чинників, як то: матеріали, якість фурнітури і обробки, надійність кріплень, стійкість до зовнішніх дій. Взагалі найнадійнішими і довгостроковими кухонними меблями вважаються німецькі – виробники гарантують термін служби до 20 років. Далі по тривалості терміну експлуатації йдуть фінські, чеські і вітчизняні меблі. Хоча варто відзначити, что деякі вітчизняні виробники також гарантують термін експлуатації кухонь до 15 років.

Набуваючи кухонних меблів, варто звертати увагу на матеріали, з яких вона виготовлена. Для виготовлення корпусу кухонних меблів використовують натуральний масив, мультиплекс, МДФ або ДСП. Але найчастіше все-таки використовується ДСП.

Меблі, корпус яких виготовлений ДСП, найдешевші. Дорожчі – з МДФ. Якщо ви можете дозволити собі матеріально, то краще зупиніть свій вибір на МДФ, з причини того, що він міцніше, екологічно чистіше і безпечніше, найменше схильний до дії зовнішніх чинників.

З появою стилю хай-тек, модним стало використання металу і скла. Як метал найчастіше використовується анодований алюміній, який набагато м'якше сталі. Для створення сяючого ефекту кухні дизайнери використовують сатиновану сталь. Варто відзначити, що сталь вимагає більшого і ретельнішого догляду, ніж алюміній, оскільки на  ній видно будь-які відпечатки і плями.

Скло ж сьогодні виготовляють високоміцне, яке практично не схильне до пошкоджень. З нього виготовляють полички, дверці шафок, стільниці.

Для облицьовування кухонних меблів використовують шпони і полімери. Шпони обов'язково покриваються декількома шарами поліуретанових лаків. Полімери – ламінат і меламін – використовуються сьогодні набагато частіше. Для поверхонь, схильних до частіших механічних і фізичних дій використовують ламінат, оскільки він товстіший і міцніший.