Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Поговоримо про сучасні кухонні гарнітури

PDF Печать E-mail
26.08.2011 15:30

Кухонний гарнітурСучасний вибір кухонних меблів просто величезний. Але, коли справа доходить до придбання кухні, то стає зрозуміло, що вибір зробити не просто. Причина цього не тільки в різноманітності меблів, коли просто не знаєш на чому зупинитися, але і в тому, що, набуваючи меблів на кухню потрібно враховувати всі розміри приміщення, планування кухні, а також визначатися із стильовим рішенням майбутньої кухні. Ще зовсім недавно існувала думка, що найкраща і найдорожча кухня – кухня, виконана з натурального масиву з великою кількістю елементів і декору. Сьогодні ж пріоритети змінилися корінним чином: на перший план виходить функціональність кухонних меблів, тому за ті ж гроші люди вважають за краще обладнати свою кухню меблями в стилі модерн і мінімалізм. Сучасні меблі мають чіткі лінії і форми, практично відсутні декоруючі елементи. Звичайно, вимоги естетичності до кухні такі ж, як і раніше, тільки «краса» стає іншою – практичною, оскільки мета сучасних кухонних меблів – використовувати кожен вільний сантиметр простору з користю.

Сьогодні кухонний гарнітур звичайно є модульним, тобто складається з декількох окремих модулів, які можна сполучати у зручному вам порядку. Але також можна придбати стандартні цілісні гарнітури або навіть виготовити на замовлення. Деякі солідні фірми пропонують своїм клієнтам послугу з підгонки розмірів модулів під конкретні параметри приміщення.

Визначаючись з майбутнім плануванням кухні, обов'язково слід враховувати її розміри і форму, наявність нестандартних виступів стін, вентиляційних каналів, електромережі.
Найпростіше тим, хто має велике приміщення, оскільки планування (тобто розстановка меблів) в ньому може бути будь-якою: лінійною, двосторонньою, кутовою, П-подібною, типу «острів» або «півострів», а також довільноо.

Найпростіше і найпоширеніше планування – лінійна, або пряма. Принцип її в тому, що всі меблі розташовуються уздовж однієї стіни, залишаючи вільний простір для обіднього столу. Це планування підходить для кухні будь-яких розмірів, правда кількість модулів у такому разі буде обмежена завдовжки однієї стіни.

Для квадратних кухонь середніх і великих за розмірами часто використовують двостороннє або кутове планування. При двосторонньому плануванні обідній стіл розташовується по центру кухні, а при кутовій – у вільному кутку. У сучасних будинках найчастіше зустрічається кутове планування, оскільки воно найзручніше.

Планування «острів», «півострів» і П-подібне підійдуть тільки для кухні великого розміру. Крім того, П-подібне планування коштує дорожче за інші, оскільки витребує великої кількості модулів. При плануванні «острів» в центрі кухні встановлюється мийка або плита і робоча поверхня, в якості ж «півострова» частіше виступає обідній стіл або робоча поверхня.

Найсучаснішим плануванням є довільне. Принцип його полягає у використанні мобільних модулів (на коліщатках), які можна постійно пересувати, оновлюючи інтер'єр.

Як ми вже говорили, особливість сучасної кухні у використанні кожного сантиметра кухні з користю. Тому для кухонь сьогодні характерні і класичні шафи і полички, і глибокі ящики з рухомими роздільниками, і карго, і каруселі, і релінги, і вбудована побутова техніка.