Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Вибираємо правильне планування кухні

PDF Печать E-mail
27.08.2011 08:07

класичні варіанти розміщення меблів на кухніПравильне планування кухні – це запорука зручної і комфортної роботи собі на втіху. Плануючи розміщення меблів на кухні, вам доведеться відчути себе справжнім дизайнером. Зміряйте всі параметри приміщення, розрахуйте необхідні розміри шаф, обов'язково зробіть нариси майбутнього інтер'єру кухні, враховуючи всі дрібниці аж до розміщення розеток і вентиляційного каналу. Існує чотири класичні варіанти розміщення меблів на кухні: лінійна (або пряма), паралельна (або двостороння), Г-подібна (або кутова) і П-подібна.

Лінійне планування кухні характеризується розташуванням всіх кухонних меблів вздовж однієї із стін і просто незамінна для вузьких довгих приміщень. Бажано тільки, щоб загальна довжина робочої поверхні була не більше 3,6 м, інакше вам доведеться весь час «бігати на великі дистанції», що не зовсім зручно. Принцип розташування робочого трикутника теж лінійний: по кінцях робочої поверхні розташовуються холодильник і плита, а по центру – мийка.

Для прохідної широкої кухні ідеальний варіант – паралельне планування. В цьому випадку меблі розміщуються вздовж двох протилежних стін. Перевага такої кухні у великій кількості робочих поверхонь. Робочий трикутник в цьому випадку розбивається на дві стіни – зручно плиту і мийку розташувати вздовж однієї стіни, щоб не переміщатися постійно по кухні; холодильник розміщується біля протилежної стіни.

Найпоширеніший і, мабуть, найзручніший спосіб розташування кухонних меблів – Г-подібний. У цьому випадку меблі розміщуються кутом, звільняючи один кут для обідньої зони. Таке планування чудово підходить для невеликої квадратної кухні. Але і для кухонь великих розмірів її можна використовувати з успіхом; тільки у такому разі незручністю може стати досить велика відстань між точками робочого трикутника.

Найбільше повезло власникам великих і просторих кухонь: вони можуть дозволити собі будь-який тип планування. Але як показує досвід, для таких кухонь господарі частіше вибирають П-подібне планування. Принцип його полягає в розміщенні меблів вздовж всіх трьох вільних стін. Якщо кухня достатньо велика, то в центрі можна організувати обідню зону. Робочий трикутник розбивається на три стіни: мийка розташовується біля задньої стіни, а холодильник і плита з боків від неї.