Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Колірне рішення для кухні

PDF Печать E-mail
27.08.2011 08:27

Кухня зеленого кольоруЯк би дивно це не звучало, але навіть звичайні білі кухні можуть зовні бути зовсім різними. Їх вигляд залежить від виду покриття фасаду – матового або глянсового, наявність або відсутність підсвічування, від матеріалу стільниці – пластика, штучного каменя або навіть скла.

Коли ви визначаєтеся з кольором вашої майбутньої кухні, вважайте, перш за все, на ваші власні смаки і переваги. Єдине, звертайте увагу на такий момент: якщо ви хочете кухню якогось певного кольору, то продумайте всі за і проти цього кольору. Можливо, вам подобається яскравий і насичений колір, але при постійному знаходженні на кухні цього кольору, він може викликати у вас відчуття роздратування, дискомфорту. Тому краще всього зупинитися на комбінації улюбленого яскравого кольору і базового спокійного тону. Крім того, меблі, що поєднують два кольори, виглядають стильніше і привабливо. Якщо ж ви не можете визначитися з колірним рішенням вашої кухні, краще проконсультуйтеся з дизайнером.

Від того, який колір кухні  ви виберете, ви одержите абсолютно різне сприйняття її простору. Так, якщо ви хочете як би приховати кухонні меблі, зробити їх непомітними, то використовуйте матовий чорний колір. Але тільки пам'ятаєте, що людям, схильним до депресій або емоційно нестабільним, краще від такого кольору відмовитися, оскільки він буде сильно тиснути на емоційний стан людини. Якщо ж ви, навпаки, людина активна, життєрадісна і оптимістично настроєна, то чорний колір діятиме на вас заспокійливо, врівноважуючи ваш емоційний стан.

Червоний колір дуже красивий, він дає енергію, підвищує тонус і будить апетит. Звичайно, такі властивості червоного кольору доречніші будуть з ранку, коли вам потрібно скинути з себе залишки сну, стрепенутися і налаштувати себе на активну роботу протягом дня. Але увечері на такій кухні краще і не з'являтися: замість того, щоб відпочити і розслабитися, ви відчуватимете дратівливість, прокинеться апетит.

Прекрасний насичений синій колір діє прямопротилежно червоному: він заспокоює, розслабляє, знижує апетит. Але синій колір одночасно з цим не зовсім затишний, тому краще буде зупинити свій вибір на ніжно-блакитному кольорі, який подарує вам відчуття свіжості і легкості, прилив енергії.

Якщо ви хочете добитися заспокоєння у вашій сім'ї і проводите багато часу всі разом на кухні, то прекрасним рішенням стане зелений колір і його відтінки. Особливо красивий колір весняної зелені і її відтінки, які піднімають настрій і згладжують конфлікти.

На жаль, мало затребуваний в оформленні інтер'єрів фіолетовий колір. Цей колір практично ідеальний: він знімає збудження, заспокоює, позитивно впливає на обмін речовин. До речі кажучи, саме на кухні допустимо насичений фіолетовий колір. Він чудово поєднується з оливковим кольором і кольором охри.

Підбираючи колір для кухні, не забувайте враховувати кількість сонячного світла, яке потрапляє в кухню і чи потрапляє взагалі. Для темних приміщень краще вибирати світлі м'які відтінки лимонного, рожевого, персикового і т.п. кольорів. Для яскравих освітлених кухонь краще зупинитися на відтінках блакитного, зеленого, сірого.