Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Меблі з пластика

PDF Печать E-mail
13.10.2012 21:43

Меблі з пластикаЛюди стають молодше, життєрадісніше і вільніше у відносинах з дійсністю в оточенні яскравих фарб. Тому нам подобаються предмети з яскравого і легкого пластика.

У зруйнованих Другою світовою війною країнах, де, в основній масі, люди не могли собі дозволити дорогі речі або меблі, потрібно було щонайшвидше налагоджувати побут. І саме в цей час широко заявив про себе пластик. З пластика почали випускати не тільки меблі, посуд, але навіть побутові прилади і одяг. Пластик став доступний практично кожному. Він привертав до себе увагу не тільки дешевизною і демократичністю, але і доступністю. І вся Європа вбралася в різноколірний, пружний пластик. Основними якостями пластика були серійність і демократичність.

Виникнувши в Європі, дешевий пластик досить скоро зайняв особливу нішу. Яскравий колір вперше з'явився в дизайні з приходом в п'ятдесяті роки стилю поп-арт. І недивно, що цей стиль з'явився і в предметах щоденного користування. І головним матеріалом тут стає саме пластик. Дизайнери почали без обмежень експериментувати з кольором і формою, цьому тільки сприяв розвиток промисловості і все новий новий вигляд пластика, що з'являється на ринку. Людям стали доступні не тільки диван і стільці, але і ексклюзивні, цікаві речі. Продукція з пластика була дешева, але нерідко поганої якості.

Пройшло небагато часу і пластик почав втрачати свою популярність. Найстрашнішою його якістю виявилося те, що при його горінні виділяються пари, згубні для всього живого.

Але наука рухається вперед, і останніми роками шкідливі полімери стали нашими хорошими друзями. Зараз вони виділяють менше канцерогенів і можуть дихати. У зв'язку з цим популярність пластика знову стала рости.

На сьогодні існує велика різноманітність видів пластика. Деякі види прийшли з інших областей. Наприклад, що використовувався раніше тільки в медицині, техногель тепер використовується в шезлонгах. Кевралову сітку, яка значно міцніше за сталеві пластини, дала оборонна промисловість. Алюкобонд, що складається з алюмінієвої фольги і поліетиленових панелей, прийшов з будівництва. Полікарбонат і плексиглас — з автомобільної промисловості.

Матеріали з пластика популярні не тільки тому, що вони стали безпечні і більш екологічні. Великий інтерес до пластика проявляють дизайнери. У всі часи цінувалися натуральні матеріали (дерево, мармур) за їх міцність і довговічність. І дизайнери, за допомогою синтетичних матеріалів, почали імітувати мармур, дерево, граніт. Але дизайнери також довели, що пластик може бути красивим: фактурним, прозорим, шовковистим і дуже яскравим. І тепер уже мармур і дерево фарбують під пластик, поєднуючи міцність натурального матеріалу з естетичною красою і нарядністю пластика.

Дешеві види пластика не холодостійкі, і можуть розм'якшитися або вигоряти на при нагріві. Тому якісні меблі виготовляються з дорожчих видів пластика, наприклад – армованого пластика. Сталевий або алюмінієвий каркас в цих виробах, додає їм міцність і стійкість.

З пластика виготовляють не тільки меблі для будинку: стільці, столи, дивани, крісла, табурети, але і, так звану, садові меблі, а також меблі для пляжу: шезлонги, підставки для парасольок, крісла, що розкладаються.

Меблі з пластика практичні, функціональні, сучасні, легкі і не бояться вогкості.

Завдяки технологіям, що розвиваються, разом з фарфоровим, керамічним і скляним посудом широкого поширення набув пластиковий посуд. Сучасні пластики, такі як поліпропілен, поліамід, термопластик, не змінюють форму при нагріві, не виділяють канцерогенів, не бояться мікрохвильової печі і холодильної камери. Такі матеріали екологічно безпечні і можуть піддаватися вторинній переробці.

Існує велика кількість предметів для будинку з пластика, що відрізняються надзвичайною виразністю. Інтер'єр з такими меблями і аксесуарами дуже привабливий, індивідуальний і незвичайний, а сам пластик може бути використаний практично при будь-якому стилі, оскільки дуже гармонійно поєднується з деревом, металом, шкірою і дзеркальними поверхнями.

Життєрадісність пластику вимагає навколо себе світлого простору, тому особливо хороший пластик на кухні і у ванній кімнаті.

Оригінальні, прекрасні і незвичайні форми, відверті, дзвінкі кольори дозволяють пластику не залишатися в тіні традиційних і звичних матеріалів.