Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Меблі герцогині Альби підуть з молотка

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
13.01.2019 07:56

Французька філія аукціонного дому Christie's виставила на торги меблі іспанської герцогині Альби, повідомляє ArtDaily. У повідомленні уточнюється, що гарнітур роботи французького дизайнера-модерніста Армана-Альбера Рато піде з молотка 23 травня. Орієнтовна вартість лота не називається.

Видання відзначає, що цей гарнітур вважається однією з кращих робіт Рато. Він був створений приблизно в 1920 році для покоїв тодішньої герцогині в палаці Паласьо-де-Лірія, що є мадридської резиденцією родини Альба. При цьому в даний час гарнітур неповний, тому що значна його частина була знищена в ході бомбардувань палацу під час громадянської війни в Іспанії.

У повідомленні сім'ї Альба пояснюється, що рішення продати гарнітур обумовлено необхідністю знайти кошти на догляд за резиденціями в різних містах Іспанії. Сім'я стверджує, що це не стане для неї важкою втратою, так як гарнітур не є частиною історичного вигляду палацу Паласьо-де-Лірія і не вважається частиною іспанського культурної спадщини.

Аристократичний рід Альба - один з найдавніших в Іспанії, титул графа Альба був заснований ще в 1429 році. В даний час дім очолює вже вісімнадцята графиня Альба. Вона входить в Книгу рекордів Гіннесса як найбільш титулована аристократична особа в світі. В Іспанії 85-річна герцогиня дуже популярна і часто стає героїнею публікацій. Останньою гучною подією, пов'язаною з її ім'ям, стало весілля, яке вона зіграла із 60-річним чиновником.

Арман-Альбер Рато (1882-1938) вважається одним з найбільш авторитетних архітекторів і дизайнерів меблів епохи модерну. Він закінчив паризький інститут прикладного мистецтва Ecole Boulle. Рато відомий переважно витонченими меблями, відлитими з бронзи. Крім квартири герцогині Альба він декорував апартаменти і два особняки французького модельєра Жанни Ланвен.