Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Клітка для креаклів

PDF Печать E-mail
Автор: meblidom   
23.06.2017 18:26

Москву охопила мода на дивні офіси

Креативні приміщення для офісних співробітників, які топчуть роками напрацьовані офісні стандарти, стають все більш популярними в світі. Замість безликих опен-спейс компанії створюють унікальні творчі лабораторії, які не тільки відображають самобутність організації, але і збільшують працездатність співробітників.

Пень у їдальні

Сьогодні найкреативніші інтер'єри для роботи демонструють офіси IT-компаній. Всьому світу відомі ненудні офіси Google, Facebook, Skype, YouTube, Kaspersky Lab в Лондоні. Однак піонером створення креативних офісів став страховий ринок Lloyd's of London, який побудував для своїх брокерів Lloyds Building - одне з найбільш незвичайних будівель в Європі вартістю 75 мільйонів фунтів стерлінгів.

Воно з'явилося ще в 1986 році в лондонському Сіті, на місці старого римського форуму, і відрізняється тим, що внутрішній простір вежі абсолютно вільно від інфраструктури. Всі «нутрощі» Lloyds Building - ліфти, сходові клітини, комунікації, труби, вентиляція виведені назовні.

Дуже оригінально виглядає і офісний простір, в якому укладають угоди лондонські страховики. Тут немає open space, оскільки традиція усамітнюватися, працюючи з документами, існує в Lloyds з кінця XVII століття. І все ж повністю від класичної кабінетної системи тут не стали відмовлятися - статичні кабінети були замінені на мобільні перегородки, які можна пересувати так, як того вимагають обставини.

Однак основною особливістю Lloyds Building є дуже органічний мікс сучасності з історичними пам'ятками, однією з яких є обідній зал XVIII століття, який буквально по цеглинці перенесли з будівлі Королівської біржі, в якому контора Ллойда розташовувалася з 1774 року.

Ще одна «фішка» башти - старовинна позолочена альтанка, під куполом якої висить дзвін. У нього б'ють, коли в світі відбувається великий страховий випадок.

Не менш цікавою є медіа-село Media City UK площею 81 гектар, побудована для співробітників BBC в 2011 році в місті Солфорд на півночі Англії. У проекті вартістю 600 мільйонів фунтів були втілені найпрогресивніші урбаністичні ідеї - такі, як пішохідний міст-гойдалки через Манчестерський канал, який з'єднує дві частини медіа-села, або колористика семи головних магістралей, кожна з яких має свою кольорову гаму - білу, рожеву, жовту , помаранчеву, фіолетову, бронзову і зелену. Під них підібрані вуличні меблі, освітлення і навіть колір рослин.

В інтер'єрі офісів немає прив'язки до якогось певного кольору, проте офісна еко-меблі, зроблені з композитного матеріалу, створеного на основі переробленої кропиви, має незвичайні форми - наприклад, в переговорних стоять масивні столи-лавки, об'єднані круглим дахом, а в їдальні - табурети у вигляді лісових пнів.

Багато незвичайних «фішок» і в офісі японського розробника і видавця комп'ютерних ігор Square Enix в Коста-Меса в Каліфорнії, який спроектований як міні-місто площею 16 тисяч квадратних метрів - зі своїми вулицями, міськими парками і районами.

Принципи планування міського середовища були використані і при будівництві головного офісу Facebook в Каліфорнії. Зокрема, тут не погребували «ущільнювальної забудовою» - в штаб-квартирі Facebook вона висловилася в заміні окремих кабінетів відкритими просторами з великим числом співробітників.

 

postup.brama.com