Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Московський креатив

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
23.06.2017 18:30

Кілька років тому мода на креативні офіси дісталася і до Росії. Однак якщо в Європі і США незвичайні офіси можна зустріти в будь-якій будівлі, незалежно від його віку, то в нашій країні під креативним простором, як правило, розуміють приміщення в будівлях колишніх фабрик і заводів.

«У Росії для створення креативного офісу дійсно більше підходить відреставроване старе підприємство, - пояснює Ігор Кабатов, директор з розвитку комерційної нерухомості ГК« Іткол ». - Орендарів привертає максимально відкритий простір без традиційних межкабінетних стін, які з'їдають мало не п'яту частину приміщення, і високі стелі, які також допомагають збільшити арендопрігодная площа - найчастіше всередині офісу споруджується другий поверх. Крім того, деякі орендарі спритно пристосовують під свої потреби і різні конструктивні елементи, збережені на колишніх фабриках - наприклад, предмети навігації або навісні антресолі ».

За словами директора по роботі з ключовими клієнтами NAI Becar Костянтина Королева, сьогодні московський ринок креативних просторів можна розділити на кілька груп. До першої експерт відносить креативні хаби - такі як «Червоний жовтень», дизайн-завод «Флакон», Artplay або що стало вже історією простір на кораблі «Брюсов». Розкручених об'єктів в цій категорії трохи - менше десятка, тому попит, так само як і орендні ставки, завжди знаходяться на високому рівні.

У другу входять практично будь-які офіси в стилі лофт. Переважно це колишні фабрики, які були побудовані 100 і більше років тому і цінуються орендарями за наліт історичної атмосфери. Такі майданчики вже володіють сучасною інженерією і розвиненою інфраструктурою, тому вони підходять для розміщення офісу абсолютно будь-якої компанії - від креативних індустрій до банків. Таких об'єктів в Москві десятки і розкид цін в них дуже великий - ставки можуть відрізнятися в два-три рази.

І, нарешті, окремо розташовані особняки, які є «штучним» і часто вкрай недешевим товаром, особливо, якщо він в хорошому стані. «У Москві поки ще можна знайти не дуже дорогі варіанти, - коментує експерт NAI Becar. - Але вони найчастіше вимагають серйозних капітальних вкладень, оскільки або сам будинок знаходиться в поганому стані, або попередні користувачі зробили всередині "антікреатівний" офіс в дусі дев'яностих, і ніяка локація сама по собі це не компенсує ».

Ринок креативних просторів в даний час вже досить насичений, проте ще два-три великих проекти в форматі хаба в Москві цілком можуть з'явитися. «За умови адекватних ставок попит на подібні пропозиції завжди буде», - говорить експерт ГК «Іткол».

Однак найближчим часом очікувати запуску великих креативних просторів не варто, оскільки в кризу термін окупності таких проектів надто вже великий.