Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

У Росії зникне заборона на м'які дивани в кабінетах міністерств

PDF Печать E-mail
Автор: Петро ВИННИК   
03.11.2019 20:19


З 1 січня 2020 року в Росії в рамках «регуляторної гільйотини» перестане діяти радянський закон, що забороняє встановлювати дивани та килими в кабінетах держустанов.

Йдеться про постанову Радміну РРФСР від 1958 року «Про усунення надмірностей в обладнанні та оформленні службових приміщень і приміщень громадського користування». Згідно з документом, щоб «не допускати надмірностей» в оформленні кабінетів держустанов, заборонено використовувати вовняні і шовкові тканини, килими та м'які меблі.

Також скасовується постанова ВЦВК Раднаркому РРФСР від 1927 «Про затвердження Зведеного закону про реквізицію і конфіскацію майна», згідно з яким майно громадян, які залишили територію СРСР, підлягає конфіскації і переходить у власність держави.

Крім того, перестане діяти постанова Радміну РРФСР 1956 про залучення до праці представників ромської громади, які займаються бродяжництвом. За документом влади повинні були розселяти циган на постійне місце проживання, а також надати їм робочі місця в радгоспах, колгоспах, на підприємствах і будівництвах. Осілим ромам необхідно було забезпечити «культурно-побутове обслуговування», а також вільний доступ їхніх дітей в дитячі садки і ясла.

У список скасованих законів також увійшли постанову від 1960 року щодо переведення на семигодинний робочий день працівників центрального апарату міністерств і відомств Української РСР, постанову від 1926 року про прирівнювання дітей держслужбовців щодо вступу до вищих навчальних закладів до дітей робітників і багато інших документів.

До 11 вересня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав доручення, яке в рамках «регуляторної гільйотини» з 1 січня 2020 року припиняє дію ряду законів, прийнятих ще за часів СРСР. За його словами, Росії потрібно скасувати дію тих актів, які перешкоджають розвитку економіки.