Типи розсувних дверей

PDF Печать E-mail
23.11.2011 10:46

Економія простору є достатньо актуальною проблемою для багатьох мешканців квартир старого зразку і приватних будинків. Тому пошук рішень, які дали б можливість заощадити декілька квадратних метрів, здійснюється багатьма. Одним з таких рішень може стати установка розсувних дверей, які, окрім економії простору, можуть виконувати ще і декоративну функцію зважаючи на оригінальний зовнішній вигляд і незвичність варіантів.

На сьогодні виробники пропонують дерев'яні розсувні двері різних типів і вибір залежить від багатьох чинників – особливостей приміщення, особистих переваг покупця, дизайну інтер'єру кімнати і т.д. Залежно від конструкції існують певні види систем.
До першого типу відносяться розсувні конструкції, в яких відкатування полотна проводиться в сторону, протилежну дверному отвору. У такому разі полотно може закочуватися в приховану «кишеню» чи ж просто відсовуватися в один бік, паралельно стіні. Другий варіант є простішим і дешевшим, але у такому разі він не дасть можливості заощадити простір і виглядатиме достатньо громіздко, особливо якщо йдеться про двері з масиву дерева.

Залежно від дизайнерської фантазії і розмірів отвору, розсувні міжкімнатні двері на замовлення можуть володіти різною кількістю полотен – найбільш поширеною є конструкція з кількістю елементів від 1 до 3, рідше зустрічаються 5. Відповідно до кількості елементів повинно бути створено аналогічне число направляючих рейок, хоча, не всі полотна можуть бути рухомими. Цікавим є варіант, в якому центральна частина залишається нерухомою, а бічні елементи розсуваються. Крім того, бічні полотна можуть бути стаціонарними, а середні – рухатися у різних напрямах.

Досить поширені перегородки, радіальні двері, особливість яких полягає в закругленій формі. Такий варіант шикарно виглядає в просторому приміщенні і нерідко виступає основною родзинкою інтер'єру. Для дуже маленьких приміщень підходять двері, в яких елементи складаються за принципом «гармошки».

Для нежилих приміщень вибирають автоматичні конструкції, які можна зустріти в метро і супермаркетах. Використовувати їх в житловому приміщенні недоцільно, хоча вони можуть стати хорошим вибором для гаражу, веранди. Окрім конструкційних особливостей, вироби можуть відрізнятися за матеріалом, з якого зроблені, декоративними елементами і т.д.