Як створити з передпокою шедевр

PDF Печать E-mail
25.08.2011 15:14

Як створити з передпокою шедеврКоли до нас приходить хтось в гості, то перше, що він бачить - це наш передпокій. Саме по ньому гості і судять про весь будинок і його господарях. Тому передпокій повинен бути максимально привабливим, щоб викликати тільки позитивні емоції.

Звичайно передпокій досить невеликих розмірів, особливо в квартирах, тому меблі в ньому доводиться розставляти найкомпактніше. Але наш передпокій повинен бути максимально функціональним і практичним. Тому планування і дизайн передпокою – справа не з легких.

Але, варто пам'ятати, що ніколи не потрібно відноситися до передпокою тільки з позицій його практичності. Інакше він зможе стати «неживим» простором нашого будинку. Природно в передпокої ніхто не проводить багато часу, часто він використовується тільки як простір для пересування з кімнати в кімнату. Але і цю частину приміщення можна зробити однією з найважливіших.

Навіть якщо ваш передпокій невеликий за розміром, все одно для нього можна знайти безліч дизайнерських рішень.

Звичайно, тут завжди є велике дзеркало, перед яким чепуряться господарі або гості перед виходом з будинку. Різноманітити інтер'єр допоможе його форма: не обов'язково встановлювати звичайне прямокутне дзеркало, можна вибрати овальне або навіть неправильної форми.

Різноманітність в інтер'єр кімнати можна внести і, пофарбувавши стіни яким-небудь незвичайним способом. Наприклад, стіни можна пофарбувати не в один колір, а скомбінувати два і більше кольорів. Головне, щоб кольори гармонували і не створювали відчуття химерності. Колір, в який забарвлені стіни, обов'язково повинен гармонувати з меблями.

Крім того, що стіни можуть бути просто забарвлені, можна використовувати і комбіноване оформлення стін. Наприклад, можна частину стіни просто пофарбувати, а частину викласти кахлем, відповідним за кольором і малюнку до фарби і фактури фарбування. У випадку якщо разом з кахлем ми використовуємо клейонкову матерію з малюнком, вийде орнаментне оформлення стін передпокою.

Природне освітлення завжди у виграші. Але не завжди забезпечити доступ достатньої кількості природного світла в передпокій є можливим. У такому разі, світло, яке встановлюється в передпокої можна зробити контрастним. Це підкреслюватиме окремі предмети інтер'єру передпокою: телефон, крісла, полиці, картини.

Передпокій не повинен бути заповнений предметами інтер'єру повністю. Переміщення по ньому повинно бути безперешкодним.

Якщо ж є необхідність створення додаткового простору в будинку, то передпокій можна зробити ще однією кімнатою. У такому разі, потрібно пам'ятати, що матеріали для обробки передпокою повинні бути міцними і довговічними, оскільки переміщення по передпокою будуть частими.

Відносно підлоги є теж декілька варіантів.  Так, якщо використовувати підлогове покриття в передпокої таке ж, як і в інших кімнатах, то створиться враження, що він є просто продовженням інших кімнат, а не окремою частиною нашого будинку. Ну, а якщо ми хочемо навпаки розмежувати передпокій і суміжні з нею кімнати, то потрібно буде просто використовувати інше підлогове покриття.

Збільшити розмір передпокою можна шляхом відділення частини вітальні, наприклад, заскленою стіною або дверима. У такому разі ми збережемо таке важливе природне освітлення, а сам передпокій вже виглядатиме як просте продовження вітальні.

Традиційними меблями для передпокою є взуттєва полиця, вішалка або ціле гардеробне місце і, звичайно ж, дзеркало. В тому випадку, якщо розмір кімнати достатньо великий, можна встановити невелику шафу-купе. Для маленького передпокою чудово підійде невелика вбудована шафа з розсувними дверцями. Для того, щоб візуально збільшити простір передпокою, краще підбирати шафи з прозорими або дзеркальними дверцями.

Як вже мовилося, перенавантажувати передпокій меблями не потрібно. Дизайнери взагалі схиляються до мінімалізму відносно дизайну передпокою, при цьому переважно підбирають меблі світлих тонів.