Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Стиль спальні

PDF Печать E-mail
06.11.2012 13:43

Сучасна спальняДуже важливо визначити стиль спальні. Загальним для всіх стилів є принцип зручності і комфортності кімнати. Кожна людина має власну інтерпретацію цих понять. Для одних це спокій і м'якість, для інших — чистота простих ліній, для третіх — розкіш обстановки.

Спальня — кімната індивідуальна. Щоб її створити, слідуйте своїм бажанням і мріям. Щоб ухвалити рішення, подумайте, що саме ублажає ваші п'ять відчуттів (зір, слух, нюх, дотик, смак), зробіть список на кожне з них.

Якщо ви ділите кімнату з партнером, поцікавтеся його думкою і додайте у ваш список нові ідеї.

Сучасна спальня

Чіткі лінії і впорядкована простота — основні характеристики сучасної спальні. Її чистота спокійність, її свіжа вишуканість. Безлад і перевантаженість деталями — небажані гості. Підлоги викладені прохолодним бетоном, полірованим деревом світлих тонів, структурним килимовим покриттям або іншим сучасним матеріалом.

Правило — гладкість і помірність. Стіни перетворюються на полотна зухвалих або стриманих кольорів і виконують функцію фону для скла, напівпрозорих дверей, витворів мистецтва і архітектурних атрибутів.

Ліжко часто є фокальною крапкою, тому його дизайн набуває особливої значущості. Постільна білизна повинна бути строгою і простою. Меблі підкреслюють стиль спальні. Головне в її дизайні — функціональність. Віконні драпіровки мінімальні і стримані.

Сміливі витвори мистецтва, скульптура і оригінальні світлові прилади використовуються, щоб розставити акценти і в той же час зберегти чистоту стилю. Тут важливо уміння фокусуватися на простоті і ясності простору і застосовувати уяву і фантазію при підборі деталей.

Витончена спальняВитончена спальня

Володарка вишуканої атмосфери, вона завжди елегантна. Приглушені тони об'єднують елементи спальні: поверхні, меблі, деталі. Ключ до створення витонченого образу — простота і текстуровані контрасти. М'які натуральні відтінки сіро-коричневого, темно-сірого, слонячої кістки складають колірну палітру спальні. Близьке сусідство різних матеріалів наповнює кімнату змішенням грубого і рафінованого. Гладке скло комбінується з рельєфним каменем, м'який оксамит іде в парі з мармуром.

Більше використовуються текстури, ніж малюнок, дякуючи чому в простір кімнати вноситься ритм і рух. Лінії меблів повинні бути плавними. Ідеальний фон — монохромна колірна схема на стінах, підлозі і стелі. Взаємозв'язок кольору і текстури створює візуальний інтерес. Завершать образ прості деталі, наприклад, ваза, світильник, свічки, килим, накидка.

Спальня для відпочинку

Сядьте, закрийте очі і уявіть найзручнішу спальню. Можливо, ви намалювали наступну картину: гора м'яких подушок, стьобана ковдра і потік природного світла, що зігріває кімнату. М'які кольори і малюнки, світлі дерев'яні підлоги, легкі білі штори. Якщо ви уявили собі подібний образ, цей тип спальні призначений для вас. Спокійна, м'яка спальня немов створена для післяобідніх снів і читання в ліжку вранці вихідного дня. Така кімната ідеально підходить для котеджу або заміського будинку.

В інтер'єрі переважають прості і скромні деталі. Всі відчуття харчуються свіжістю і спокоєм спальні. Кожен елемент вибирається з погляду його здатності вносити в простір душевну рівновагу. Стіни забарвлені в обмиті сонцем кольори, можуть бути обшиті фарбованими панелями, шпалерами в квіточку або смужку або мати глянсову обробку.

Класичні кольори-компаньйони — білий і блакитний. Спалахи сонячного жовтого кольору і плями весняного зеленого вносять в простір теплі ноти і пожвавляють інтер'єр. Ліжко повинно бути великим і вражаючим або заниженим. У будь-якому випадку, тон задає постільна білизна. Купіть стьобану бавовну, м'яку білизну, теплі шерстяні ковдри, пухові подушки і подушки-вали. З вікон чудово видно навколишній пейзаж, а при необхідності легкі штори, жалюзі з натуральних матеріалів або фарбовані віконниці забезпечать самоту.

ЕкзотикаЕкзотика

Якщо ви хочете створити тематичну спальню, все, що вам буде потрібно — азарт, проникливий погляд і яскрава уява. Обстановка екзотичної спальні допоможе вам відпочити від щоденних турбот і в думках перенестися в місце вашої мрії, наприклад, на тропічний острів.

Виберіть характерну деталь — своєрідне ліжко, особливу скульптуру або твір живопису, незвичайний килим або тканину. Можна взяти ліжко з балдахіном, стилізувати його з бамбуковою підлогою, декорувати стіни тканиною з волокна рамі і встановити великий стельовий вентилятор.

Використовуйте природні матеріали — все що завгодно від прохолодних морських тонів і вицвілого сплавного лісу до пряних ефектних фарб Середземного моря і рельєфних каменів. Розставте акценти і аксесуари, екзотичні рослини, текстиль, малюнки із зображеннями тварин.

Сьогодні, коли товари зі всього світу стали доступнішими, створити тематичний інтер'єр нескладно, головне тут — уловити пригодницький дух. Наприклад, африканські барабани можуть служити приліжковими столиками. Розшиті бісером або оброблені хустки і текстиль з вишивкою можна використовувати для дивовижної краси драпіровок, подушок і серветок.

Кожна річ, куплена під час подорожі, внесе свій внесок у створення унікальної кімнати. Наприклад, марокканська тематика виражена багатими енергійними фарбами, гаремом декоративних подушок і численними металевими акцентами. Багато народів славляться особливою майстерністю в різьбленні, виготовленні дерев'яних виробів.

РозкішРозкіш

Джерел натхнення для дизайну розкішної спальні велика кількість. На інтер'єр можуть впливати італійські, французькі, іспанські та інші мотиви. Романтичний за своєю суттю, цей простір Старого світу — позачасовий притулок від сучасного способу життя. Цей стиль повинен бути насиченим, пишним, м'яким і позачасовим.

Стіни злегка офарбовують, ретельно полірують або обклеюють шпалерами з витіюватим малюнком. Меблі прикрашені різьбленням, мають благородні вигини і незрівнянні деталі. Для оформлення використовуйте королівські тканини — оксамит, парчу, шовки, що струмують з навісу або недбало розкидані на поверхні підлоги або меблів. Ліжко повинне бути подібне трону. Спальний гарнітур прикрашений орнаментами, кистями, тасьмою тонкої роботи. Аксесуари втілюють в собі чарівність епохи і включають кришталеві вази, мармурові бюсти, цінні вироби і фамільні колекційні предмети.

Деталі цього виразного стилю по-справжньому особисті. Дерев'яні і металеві аксесуари часто розрізненні. Світло повинно бути чарівним: приємної форми бра, елегантні люстри, а також приховані від очей джерела світла збагатять обстановку. Фотографії в срібних рамках, західноєвропейський живопис маслом, обтягнуті шкірою книги, вази з кольорами говорять на мові романтики. Достаток — характерна риса розкішної спальні.