Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Сучасний дизайн спальної кімнати

PDF Печать E-mail
25.06.2011 20:43

У спальній кімнатіУ спальній кімнаті велика частина людей проводить до третини свого життя, і тому, до її оформлення потрібно підходити з особливою увагою. В першу чергу необхідно вибирати потрібну кімнату, виходячи зі своїх критеріїв як взагалі повинна виглядати спальня з погляду сучасного дизайну.

В цьому випадку все виходитиме з власних звичок. В процесі пошуку потрібного дизайну матиме значення практично все, тобто де розташовуватимуться вікна і по яких сторонах світу; розташування самої спальної кімнати безпосередньо в просторі квартири, і також гратимуть роль і самі розміри приміщення.

 

Будь-яка спальна кімната спочатку призначена тільки для однієї речі - для сну. Вона відноситься до найбільш інтимної зони дому, і кращим розташуванням для неї буде в глибині будинку або квартири, тобто, чим подалі від вхідних дверей, куди не зможуть зайти сторонні люди.

Але в нашому житті все неоднозначно - не завжди є можливість виділити необхідне приміщення безпосередньо під спальну кімнату, і іноді її доводиться суміщати або з кабінетом, а у випадку з однокімнатною квартирою, то і із зоною відпочинку. В ідеальному варіанті є той випадок, коли можна скористатися достатньо великою і зручною кімнатою, яку, при потрібних навичках і широкому кругозорі в плані дизайну, можна швидко перетворити на затишну і стильну спальню.

Дизайн сучасної спальні відтепер можна сміливо міняти в будь-якому напрямі, але потрібно враховувати одну головну річ; меблі і приміщення повинні бути ретельно витримані в одному стилі. Особливу увагу слід надавати головному аксесуару спальної кімнати - її ліжка, розташування якого може визначати всю побудову інтер'єру.

Все вийде вдало чи ні, тобто дуже громіздке ліжко може перетворити спальню на ще тісніше приміщення, а невелике ліжко, встановлене в надмірно великій кімнаті, виглядатиме досить не стильно, і більш того, незатишно.

Зараз на ринку присутній величезний вибір ліжок різних конструкцій і дизайну, і при деякій дещиці вправності і фінансових коштів, можна підібрати дуже навіть стильне ліжко, зроблене з ламінату або цілісного дерева. Всі основні елементи в спальній кімнаті повинні найчіткіше поєднуватися один з одним, створюючи атмосферу справжнього спокою і затишку. Щоб мати можливість добитися цього з першого разу, потрібно запам'ятати, що при оформленні спалень звичайно прийнято використовувати здебільшого пастельні тони і приємне м'яке світло. А щоб засинати задушливими літніми ночами, буде зовсім не зайвим подумати про установку безшумного віконного кондиціонера з контролем клімату.

Для отримання хорошого освітлення можна використовувати двох або навіть трихріжкові люстри з матовим склом. Такі люстри вже не дозволяють світлу бити прямо в очі, і у результаті по всій спальній кімнаті розливається м'яке і приємне світло. У випадку, якщо захочеться почитати на ніч книгу, можна подумати про встановлення стильного торшера, чия лампочка не повинна знаходитися на рівні очей.

Допомога дизайнера в оформленні спальної кімнати стане у пригоді  будь-якій людині створити всі необхідні умови як для сну, так і для відпочинку. Хороший дизайнер зможе особисто розробити практично будь-який проект спальні відповідно до рекомендацій замовника; крім того, дизайнер просто зобов'язаний допомогти підібрати потрібного кольору текстиль і решту постільного приладдя; також в завдання висококласного дизайнера ставиться правильно підібрати освітлення, особливо якщо виникає необхідність знайти місце для занять спортом на килимку або для роботи на комп'ютері. Іншими словами, добре виконаний дизайн спальні ніяким чином не повинен відволікати від заслуженого відпочинку, і в цьому полягає його основна складність.