Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Трохи про плетені меблі

PDF Печать E-mail
28.06.2011 05:50

плетені мебліПерші згадки про плетені меблі сходять ще до Давнього Єгипту. У Стародавньому Римі вона була популярною серед ремісників і простих городян. Зараз же плетені меблі є дуже модними. Це визнання відбулося завдяки її естетичності, легкості і екологічності. Протягом багатьох сторіч натуральні матеріали, такі як вербова лоза, лозини горіха, бамбукові паростки, очерет, сизаль і пальма, ротанга, використовувалися як матеріал для виробництва меблів. З них робили не тільки стільці або столики, але навіть і ліжка.Зараз методом плетіння роблять навіть світильники і торшери. Початок XIX століття ознаменувався сплеском популярності плетених меблів. Вона стала невід'ємною частиною модних салонів і будинків. Зараз, в століття матеріалів екологічних, плетені меблі стали частиною не тільки класичних інтер'єрів, але і хай-тек.

 


Найпоширенішими матеріалами для її виготовлення є вербова лоза і пальма, ротанга. Меблі з ротанга. Пальма, ротанга, є найдовшою у світі рослиною. Довжина її доходить до 200 метрів. Першими з європейців гідності меблів, ротанга меблів, відмітили англійці. Навіть в умовах їх вологого дощового клімату, меблі, ротанга, декілька років могли стояти просто неба без яких-небудь наслідків. Ця особливість важлива і для нашого клімату, проте, ціна меблів, ротанга, для нашого покупця досить висока.

Вербова лоза. Спрадавна на Русі за допомогою вербової лози виготовляли короби, скрині, корзини і лавки. У наше століття до класичної технології додалися досягнення прогресу. В основі меблів з вербової лози лежить дерев'яний каркас, що підвищує її міцність. Після цього меблі покривають шаром лаку. В результаті такої обробки і конструкції, плетені меблі з лози служать близько 15 років навіть в найсуворіших умовах. Гранична вага, яку допускають плетені меблі з лози складає 120 кілограм.