Мир мебели

Понятие «Мой дом – моя крепость» набирает новое значение, выходя за рамки интимности, защищености...

Як не зіпсувати природу меблями

PDF Печать E-mail
13.06.2011 18:26

Мало хто з сучасних городян відвозить за місто старі меблі. Столи з шафами давно не в дефіциті, та й дачу люди все частіше сприймають як другу квартиру, захаращувати яку зовсім не хочеться. Але умови на природі зовсім не ті, що в квартирі, — вогкість, бруд, комахи. Тому хочеться підібрати меблі не тільки зручні і красиві, але і практичні. Ось що радять фахівці.

Існують два види садових меблів: постійні стоять на ділянці цілий рік, тимчасові кочують з будинку в сад. Власне, з цієї різниці і треба виходити. Якщо тимчасові меблі цілком можуть бути з очерету або парусини, то постійні — тільки з матеріалів, що не бояться примх природи. Як такі матеріали дизайнери радять метал, дерево (спеціально оброблене) і пластик. Останній, до речі, переживає нині друге народження. Ні, це не дешеві білі стільчики, які асоціюються з пластиком у 99% людей. Це цілком оригінальні за формою і кольором дизайнерські меблі, які не бояться спек, сонця і дощу. Із стільчиками їх ріднить хіба що легка вага. Краще за інші моделі первинний вигляд зберігають вироби з лакованого пластика.

Останніми роками спочали з'являтися дачні меблі з нових матеріалів, зокрема склокомпозиту. На перший погляд, вони схожі на плетенку, але принципово відрізняються тим, що не бояться ні дощу, ні снігу. Дуже стійкі до дії навколишнього середовища, з часом не змінюють первозданного вигляду, легкі і міцні.

Дерев'яні меблі вдало вписуються в екстер'єр дачної ділянки, поєднуються з іншими матеріалами і, безумовно, зручні. “Не бійтеся експериментувати: до дерев'яних меблів ідеально підійде грубе необроблене дерево. Самі зробіть призьбу з колоди і парочку стільчиків з пнів. Дуже модні кругові дерев'яні лави, що обрамляють стовбур дерева, і столи, перголи (конструкція з багатьох секцій у вигляді арок. — Авт. ), що є частиною, з в'юнкими трояндами, — говорить дизайнер Тетяна Волкова. — Погодьтеся, ці оригінальні рішення здатні вдихнути свіжий струмінь в найстаріший і запущений сад”.

Проте, щоб дерев'яні меблі служили як вуличні, їх потрібно покрити лаком в декілька шарів, обробити просоченнями, що захищає від вологи, мікробів і грибків. На місці, де вони будуть встановлені, бажано спорудити простенький навіс або альтанку: і меблям буде комфортно, і відпочиваючим. Важлива і порода дерева, з якого виготовлені меблі. Чим більше смол містить деревина, чим вона щільніша, тим краще. Оптимальними вважаються модрина і тик.

Але найбільшу небезпеку становить деревна моль, яка норовить перетворити вашу прекрасну призьбу або столик на труху. Для виробів з ДСП і МДФ деревоїди великої небезпеки не становлять, тому що смолу, що міститься в меблевих плитах, жуки не люблять. Для меблів в квартирі шанс заразитися шкідливими жучками нульовий (якщо тільки меблі не купили вже “з червоточиною”). Зате на дачі жучки легко пробираються в дерево через тріщини або місця із стертим покриттям. Перша ознака зараження деревоїдом — тонка стружка на підлозі або землі, схожа на пил. Починайте боротися зі шкідниками без зволікання за допомогою хімікатів, до складу яких входить карбофос або хлорофос.

Щодо меблів з металу, то класичним варіантом обстановки заміського будинку вважаються ковані предмети. Лавки і столи, альтанки і квіткові вази вельми довговічні. За словами дизайнера Лідії Цибулі, багато хто боїться заліза, вважаючи його надмірно жорстким матеріалом. Проте залізні меблі не означають жорсткі. До кування можна підібрати масу різноманітних м'яких покриттів. Найпростіше — подушки із змінними чохлами.